Кафедра практичної психології
Психолого-педагогічний факультет

Logo BGЛогічним продовженням вправ з удосконалення навичок ораторського мистецтва був тренінг Катерини Бондар: «Плейбек-театр в роботі зі сторітеллінгом в команді». Якщо на початку дня все ж був зроблений акцент на вдосконаленні мовленнєвих навичок учасників, то метою даного тренінгу було продовження думки про важливість для лідера вміння слухати оточуючих, а також практичне його відпрацювання. Невелика розминка допомогла всім включитися в роботу. Учасники, які перейнялися провідним лейтмотивом, а також умінням тренера запускати групову роботу, з ентузіазмом взялися виконувати поставлені перед ними завдання.

22365736 890763624412623 1580962367167586729 n

Як і зазвичай, відпрацювання мовленнєвих навичок вимагає, щоб була людина, з якою ці навички власне і можна було б відпрацьовувати, тому велика увага приділялася роботі в парах. Учасникам пропонувалося бути в ролі оповідача і слухача. Кожен мав можливість попрактикуватися в розпізнаванні невербальних проявів співрозмовника, його емоційних реакцій, внутрішніх переживань, ставлення до того, що він сам розповідає.

Цікавим виявилося завдання, яке передбачало спробу відповідати на запитання замість одного з членів пари, але не просто, а саме від його імені. Нехай і не в ста відсотках, але багатьом все ж вдавалося потрапити «в яблучко», висловлюючи своє бачення щодо того, як же міг відповісти їх партнер. Фактично, вони навчилися краще входити в стан іншої людини, бачити своїх співрозмовників справжніми. Був помітний загальний підйом настрою учасників, і це не дивно, адже успішне набуття нових знань і навичок, які можуть привнести якісні поліпшення у власне життя – завжди радісне відкриття для кожної людини.

Автори: Наталя Квітка, Olya Charyeva
#ПроЯв2017