Шановні науковці, щиро радіємо, що вийшов № 5(10) 2022 - спецвипуск фахового, категорія «Б» журналу з психології та педагогіки «Перспективи та інновації науки» завдяки ретельній праці доцента Чаркіної Олени Алатоліївни.
Спецвипуск підготовлений у рамках співпраці Видавничої групи "Наукові Перспективи" з кафедрою практичної психології Криворізького державного педагогічного університету.
У підготовці наукової праці взяли участь представники різних професій: професори, доценти, психологи, педагоги, соціальні педагоги, вчителі, вчителі-асистенти, молоді вчені, аспіранти, та інші члени наукової спільноти КДПУ та міста.
Висловлюємо сподівання, що представлені у журналI наукові розвідки слугуватимуть дієвим орієнтиром у діяльності психологів-професіоналів, вчителів різних закладів освіти, соціальних педагогів та соціальних робітників, а,також , можуть використовуватися як методологічне підґрунтя для подальшої розробки альтернативного змісту навчальних курсів й створення сприятливої атмосфери задля розвитку особистісної зрілості.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 1101
03 лютого 2022 року на кафедрі практичної психології під очільництвом гаранта – доктора психологічних наук, професора, завідувача кафедри практичної психології Зої Михайлівни Мірошник – відбулася виробнича нарада з питань міжнародної мобільності аспірантів та волотерства у проекті спільно з французькою компанією ACINO та департаментом освіти і науки КМР «Аутизм – виклик часу».
Викладачами доцентом Бондар Катериною Миколаївною та Шило Оксаною Сергіївною було проведено аналіз кроків щодо подачі заявок аспірантів щодо міжнародної мобільності. Було ухвалено відповідальних аспірантів щодо проекту.
https://docs.google.com/presentation/d/1CG_33zdIPtFetICjl3_pP3v0QmbEXv_xyt-quY8Kbqk/edit?usp=sharing
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 740
12 червня 2021 року на кафедрах практичної психології та загальної та вікової психології під очільництвом гаранта – доктора психологічних наук, професора, завідувача кафедри практичної психології Зої Михайлівни Мірошник – відбулася виробнича нарада з питань акредитації освітньо-наукової програми «Психології» зі спеціальності 053 Психологія (ступінь вищої освіти – доктор філософії (PhD). На нараду були запрошені наукові керівники аспірантів, самі здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти й викладачі обох профільних кафедр психолого-педагогічного факультету, які забезпечують реалізацію ОНП.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
На нараді акцентовано на основних організаційних і процедурних моментах проходження акредитації. До обговорення питань активно долучилися доценти кафедри практичної психології к.пс.н. Шестопалова Олена Петрівна, к.пс.н. Шаповал Іванна Миколаївна, к.пс.н. Бондар Катерина Миколаївна, к.п.н. Остапчук Олена Євгеніївна, к.п.н. Чаркіна Олена Анаталіївна. Про міжнародну роботу та її роль в індивідуальній траєктрорії розвитку зазначила Чаркіна Олена Анатоліївна. Про стан представлення матеріалів на сайті - Бондар Катерина Миколаївна.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 469
26 травня 2021 року відбулась zoom-зустріч аспірантів та наукових керівників з майбутнім роботодавцем - директором Інклюзивно-ресурсного центру №1 КМР Тетяною Гаррієвною Андреєвою о 15.00 щодо можливостей працевлаштування поведінкових психологів-аспірантів, нейропсихологів, психологів діагностів. Ця зустріч є логічним продовженням співпраці за договором між установами, які в 2019 році уклали між кафедрою практичної психології та ІРЦ №1 після успішного двохрічного грантового проекту "Підтримка інклюзивної освіти у м.Кривий Ріг", який в партнерстві з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ GmbH реалізовували доцент , кандидат психологічних наук Шестопалова Олена Петрівна.
В дискусії щодо співпраці, апробації досліджень та майбутньому працевлаштуванні студентів прийняли участь керівники кафедр та факультету: завідуюча кафедрою практичної психології, професор, доктор психологічних наук Мірошник Зоя Михайлівна, завідуюча кафедрою загальної та вікової психології, професор, доктор психологічних наук Токарева Наталя Миколаївна, декан психолого-педагогічного факультету, доцент кандидат психологічних наук Гергель Євген Леонідович.
![]() |
![]() |
Тетяна Гаррієвна як текхолдер розповіла аспірантам про особливості розбудови мережі інклюзивно-ресурсних центрів в України, зокрема у Кривому Розі. Зупинилась на питанні щодо вимог до претендентів у конкурсному відборі при прийомі на роботу у відповідні центри, перспективу відкриття другого центру у Місті Кривий Ріг та потребу у висококваліфікованих фахівцях. Аспіранти дізнались про основні тенденції в діагностичній та корекційно-відновлювальній роботі фахівців таких центрів.
Здобувачі освіти мали змогу поставити питання Андреєвій Т.Г. Зокрема їх цікавили вимоги до стажу практичної роботи, особливиості взаємодії центрів та інших закладів педагогічного та медичного спрямування, у складі яких є психологічна служба (див.протокол).
В дискусії по формуванню перспектив наукової взаємодії між ІРЦ та науково-аспірантською спільнотою КДПУ внесли свої пропозиції доценти Чаркіна Олена Анатоліївна, Бондар Катерина Миколаївна, Гапоненко Лариса Олександрівна, Шило Оксана Сергіївна, аспіранти кафедри.
Питання:
Кузіна Євгенія
Як визначається черга: є електрона реєстрація, але все одно спеціалісти зв’язуються з батьками, з метою уточнення деталей, та визначення зустрічей? Відповідь: "На цей час робота здійснюється лише одним спеціалістом, через карантині обмеження. Заклад надає тільки рекомендації, діагнозів не ставить".
Гончарова Тетяна
Які вимоги до працевлаштування? Відповідь: "Оголошується конкурс кандидати здають екзамен, повинна бути освіта та стаж роботи від 5 років з дітьми з особливими потребами".
Як отримати стаж, якщо його не має? Відповідь: "Можливо його отримати в межах закладу працюючи на 0,5 ст., за сумісництвом, складаються спеціальні договори, у рамках яких може здійснюватися діяльність. 8-часовий робочий день, йде нарахування за кожний ступінь освіти, вченні звання".
Прокопов Володимир
Тютерство чи є така практика у межах закладу? Відповіді: Це асистенти викладачів, їх дуже мало, але вони є. Сьогодні батьки є більш відповідальними, зацікавленими у допомозі власній дитині.
Кафедра висловлює вдячність колективу ІРЦ за наукову та науково-практичну співпрацю.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 435
20 травня 2021 року відбулась гостьова лекція доктора психологічних наук, професора Шамне Анжеліки Володимирівни (м. Київ) за темою: «Психологічні механізми суб'єктивного благополуччя в молодості та дорослості».
На лекції були присутні аспіранти та викладачі кафедри практичної психології і кафедри загальної та вікової психології. Лекторка познайомила з особливостями переживання благополуччя, обговорювались відмінності між психологічним та суб'єктивним благополуччям. Тема доповіді була настільки цікавою, між учасниками розгорталась активна дискусія.
Анжеліка Володимирівна надала багато корисної теоретичної та практичної інформації за що кафедри висловлюють велику вдячність та запрошують до нових зустрічей (посилання на відео)
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 447
26 травня 2021 року відбудеться zoom-зустріч аспірантів та наукових керівників з майбутнім роботодавцем - директором Інклюзивно-ресурсного центру №1 КМР Тетяною Гаррієвною Андреєвою о 15.00.
- Тема: Зустріч із КУ "КІРЦ №1" КМР
- Час: 26 травня 2021 03:00 PM Хельсінкі
- https://us04web.zoom.us/j/78634239003?pwd=SWdtN0xwdzZrT0ZYTmdaUFNyUlE0QT09
- Ідентифікатор конференції: 786 3423 9003
- Код доступу: RBE5h4
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 444
18 травня 2021 року викладачі кафедри практичної психології - д. психол. н., професор Мірошник Зоя Михайлівна, к. психол. н., доцент Шестопалова Олена Петрівна, к. психол. н., доцент Шаповал Іванна Миколаївна, к. психол. н., доцент Великодна Мар'яна Сергіївна - взяли участь у нараді ректорату, завідуючих кафедр та наукових керівників аспірантів щодо акредиції Освітньо-Наукової Програми "Доктор філософії".
Заслухали доктора філософських наук, професора Шрамка Ярослава Владиславовича, доктора педагогічних наук, професора Дороніну Тетяну Олексіївну та кандидата філологічних наук, доцента Остроушко Оксану Андріївну щодо критеріїв підготовки та оцінки ОНП відповідно до сучасних вимог МОН та НАЗЯВО.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 407
17 травня 2021 р. було проведено гостьову лекцію на тему: «Життєва подія і автобіографічна пам'ять особистості». Запрошена лектор − Вірна Жанна Петрівна, доктор психологічних наук, професор кафедри педагогічної та вікової психології Волинського нац. ун-ту ім. Лесі Українки.
На лекції були присутні викладачі та аспіранти кафедри. Жанна Петрівна ознайомила присутніх з головними положеннями «Психології особистісної події». Лектор представила авторське бачення внутрішньої картини життєвого шляху. Були наведені яскраві приклади, які зацікавили слухачів та викликали жваву дискусію. Тема лекції виявилась настільки актуальною, що кожен зміг почерпнути користь для себе та свого поля досліджень.
Кафедра практичної психології щиро вдячна Жанні Петрівні за виступ та нові знання.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 545
17 травня 2021 р. для аспірантів буде проведено гостьову лекцію на тему: Життєва подія і автобіографічна пам'ять особистості.
Лектор: ВІРНА ЖАННА ПЕТРІВНА, доктор психологічних наук, професор кафедри педагогічної та вікової психології Волинського нац. ун-ту ім. Лесі Українки.
ЯВКА ОБОВ'ЯЗКОВА!
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 419
20 травня 2021 року о 12.30 відбудеться гостьова лекція для аспірантів ІІІ освітньо-наукового рівня 053 Психологія доктора психологічних наук, професора Шамне Анжеліки Володимирівни.
Тема лекції "Психологічні механізми суб"єктивного благополуччя в молодості та дорослості"
Гостьова лекція проводиться на базі кафедри практичної психології КДПУ.
ЯВКА ОБОВ'ЯЗКОВА!
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 439
Сторінка 1 із 2