Щороку 9 грудня за ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.
У мексиканському місті Мерида в 2003 році на конференції була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, а 14 грудня 2005 року вона набула чинності, як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання її сторонами.
Україна ратифікувала зазначений документ 18 жовтня 2006 року.
Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.
Курс "Антикорупція та доброчесність". Семінарське заняття в групі ІСм-24
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 335
24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про військові формування в Україні», якою визначила: «підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; Урядові України приступити до створення Збройних Сил України». Фактично цією постановою було покладено початок будівництва Збройних Сил України як важливого інституту держави і невід'ємного елемента її воєнної організації.
6 грудня 1991 року Верховна Рада України приймає надзвичайно важливі для військового будівництва закони - «Про оборону України» і «Про Збройні Сили України».
Курс "Військова історія України" (за вибором)
Семінарське заняття з курсу напередодні, 5 грудня 2024 р., студенти груп ІС-23 та АП-23 присвятили дню Збройних сил України. Були презентовані теми:
Етапи створення Збройних сил України (Софія Корнілова)
Збройні сили України: структура та сучасність (Поліна Рязанцева)
Міжнародна співпраця та підтримка ЗСУ (Володимир Лагунов)
Жінки у Збройних силах України (Кристина Сафонова)
Медична допомога в армії: життя заради життя (Ірина Клименко)
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 331
В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
21 листопада магістранти-історики провели в групі ІС-23 захід, основною метою якою було вшанування подій, що стали переломними в новітній історії нашої держави. У цей день українці згадують словами вдячності людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Як відбувалися події 2004, 2013-2014 в Україні та Кривому Розі - в презентаціях магістрантів групи ІСм-23 Владислава Тарасенка, Дениса Іванова та Людмили Лозицької.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 440
09 березня 2024 року виповнюється 210 років від дня народження поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.
Шевченкіані Василя Тарновського свою презентацію присвятила Надія Товстоляк, кандидат історичних наук, доцент, член Наукового товариства ім.Шевченка.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 387
Напередодні, 26 січня, у палаці культури «Центральний» вшанували пам’ять молодих патріотів, які віддали життя за Україну у різні історичні періоди.
- Автор: NN
- Перегляди: 440
Малюнок - Нікіта Тітов
Сьогодні, в цей день, на Україну летіли ворожі ракети. Понад шість годин масованої нічної атаки.
Так діє ворог, не маючи можливості просуватись на фронті, – намагається руйнувати життя цивільних.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 858
В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та свободи.
Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
- Автор: Кафедра історії
- Перегляди: 514
В травні 2023 році виповнилося 150 років з дня народження гетьмана Павла Скоропадського. Період Гетьманату - надзвичайно інтенсивний і плідний процес українського державотворення. Він охопив усі ділянки суспільного буття ‒ від закордонної політики і військового будівництва, творення державної адміністрації або земельної реформи до відкриття українських університетів і національної Академії наук, розбудови українського шкільництва.
- Автор: кафедра історії
- Перегляди: 594
(Холодний Яр, Мотронинське городище, археологічна експедиція-2021)
Сьогодні в Україні свято – день археолога. Але 15 серпня 2023 теж увійде в історію. Тому що йому передує багатолітня традиція любові до археології, археологічних експедицій і особливий дух історії в цих експедиціях.
- Автор: історія
- Перегляди: 621