Шановні колеги!
Запрошуємо Вас 25-26 квітня 2025 року долучитися до роботи
Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю
«ПРОМОЦІЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я НАДАВАЧІВ ПСИХОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ В УМОВАХ ВІЙНИ»
Тематичні напрями роботи конференції:
- Ментальне здоров’я надавачів психологічних послуг в умовах війни: виклики, проблеми, критерії оцінки.
- Профілактика професійного виснаження та втоми від співчуття .
- Психологічний супровід соціально-вразливих груп населення під час воєнного стану.
- Ціннісне ставлення до ментального здоров’я в умовах війни.
- Протидія маніпулятивним впливам та інформаційно-психологічним спецопераціям під час воєнного стану.
- Супервізія та інтервізія як інструменти промоції ментального здоров’я надавачів психологічних послуг.
- Психогігієна та психоедукація в роботі з цільовими категоріями фахівців.
Завантажити інформаційний лист
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 200
28 березня 2025 року відбулась чергова зустріч студентів 1-4 курсів спеціальності "Психологія" зі стейкхолдерами. На заході були присутні понад 60 здобувачів освіти, завідувач і викладачі кафедри практичної психології, гарант освітньої програми.
Серед спікерів:
- координатор Центру освітньо-методичного супроводу здобувачів освіти із сімей внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців та демобілізованих Андрій Станіславович Іванов;
- фахівець із соціальної роботи Комунального закладу "Кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства в сім'ї "З надією в майбутнє" Криворізької міської ради Тетяна Сергіївна Кряч;
- фахівець із соціальної роботи Комунального некомерційного підприємства «Сервісний офіс «Ветеран» Криворізької міської ради і, за сумісництвом, здобувачка ОР «Магістр» за спеціальністю «Психологія» КДПУ Лідія Олександрівна Ковш.
У форматі Зум-конференції було розглянуто питання працевлаштування випускників бакалаврату з психології в умовах сьогодення, окреслено можливості долучення до громадських ініціатив, волонтерства, роботи у кризових центрах, ветеран-хабах, оплачуваної проєктної діяльності, написання грантових заявок та надання приватних психологічних послуг особам, які пережили війну, у т.ч. представникам ветеранської спільноти.
Спікери з числа стейкхолдерів акцентували увагу на переліку необхідних у підготовці майбутнього психолога фахових компетенцій, практичних умінь та навичок, змісті та тематиці теоретико-методологічної підготовки, внесли пропозиції щодо вдосконалення чинної освітньої програми в частині формування переліку вибіркових дисциплін.
Завідувач кафедри, канд.пед.наук, доцент Олена Анатоліївна Чаркіна наголосила на розширенні баз практики для студентів бакалаврату і магістратури через укладння договорів про співпрацю із представленими і подібними закладами та установами й анонсувала наступну зустріч у квітні.
- Автор: Charkina
- Перегляди: 211
Як підтримувати колектив у важкі часи, якщо Ви самі - керівник закладу? Де знаходити сили та мотивацію для себе та колег? Що робити, якщо ваш колектив опинився на порозі емоційної кризи?
На ці та інші питання допомогала знайти відповіді професор кафедри практичної психології, доктор психологічних наук - Мірошник Зоя Михайлівна, яка 20 березня 2025 року взяла участь у роботі міського семінару-практикуму «Підтримка колективу через відновлення ресурсів та розвиток резильєнтності педагогів».
У своєму виступі на тему: «Резильєнтні рольові моделі директорів закладу дошкільної освіти як основа відновлення ресурсів» Зоя Михайлівна змістовно розкрила питання діагностики вже сформованих і розвитку більш адаптивних - резилієнтних - рольових моделей поведінки керівника в складних динамічних умовах українського сьогодення.
Практичні психологи закладів дошкільної освіти, в свою чергу, також підготували актуальний і цікавий матеріал, що був презентований під час роботи практичних студій:
І. «Філософія життєстійкості: пошук внутрішнього балансу» - Вікторія Євдошенко, практичний психолог КЗДО№57 КМР, Станіслав Старинський, практичний психолог КЗДО№42 КМР.
ІІ. «Відновлення власних ресурсів та розвиток резильєнтності керівника» - Ольга Сметана, практичний психолог КЗДО№71 КМР.
ІІІ. «Пошук опор та ціннісних орієнтирів як основи резильєнтності директора ЗДО»- Тетяна Шайнога, практичний психолог КЗДО№4 КМР, Ганна Орлова, практичний психолог КЗДО№121 КМР.
За "круглим столом" учасники заходу спільно працювали над питанням диференціації стресового стану та емоційного вигорання, намагалися відшукати власні опори і ресурси в умовах кризи, ділилися досвідом трансформації ціннісних орієнтирів та моральних настанов в сучасних реаліях, вивчали техніки психологічної підтримки колег та розвитку життєстійкості під час війни.
Наукова школа професора Мірошник поповнилася палкими прихильниками та здобула нових послідовників. Дякуємо і пишаємось, шановна Зоє Михайлівно!
- Автор: Charkina
- Перегляди: 166
20 лютого 2025 року на базі Криворізької міської бібліотеки відбувся захід для студентів «Ти як?», спрямований на формування навичок комунікації з військовими та усвідомлення проблем, з якими стикаються ветерани війни у цивільному повсякденні. Захід проводився у форматі інтерактивних дискусій, практичних вправ та групових завдань. Експертами стали ветерани війни, військові, психологи та психотерапевти, які ділилися своїм досвідом та надавали практичні поради. Подія сприяла підвищенню громадянської свідомості студентської молоді та формуванню глибокої установки на підтримку тих, хто пережив війну.
Асистент кафедри практичної психології Фіщина Ганна Олександрівна, яка супроводжувала групу студентів 1-4 курсів, повідомила, що майбутні психологи продемонстрували широку обізнаність щодо змісту обговорюваних питань не тільки завдяки загальній ерудованості та активній громадській позиції, а й у результаті вивчення вибіркових дисциплін дотичної тематики: "Психологічні основи реабілітації", "Сучасні психологічні практики у роботі з ПТСР", "Практикум: телефон довіри", "Техніки відновлення ресурсів психіки", "Тілесноорієнтовна психологічна корекція".
Ми пишаємось нашими здобувачами і дякуємо їм за гідне представлення спеціальності, факультету та університету на міському рівні!
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 171
Колектив кафедри практичної психології активно долучається до роботи з ветеранською спільнотою, сім'ями військовслужбовців та діючими військовими через надання консультативно-методичної допомоги фахівцям супроводу та безпосередню психологічну підтримку зазначеної спільноти.
Так, канд.психол.наук, доцент Гергель Євгеній Леонідович, який є справжнім експертом у цій галузі, оскільки має не тільки теоретичні знання, а й реальний бойовий досвід, на запрошення консультантки Центру професійного розвитку педагогічних працівників, Ольги Володимирівни Голубєвої, 06 лютого 2025 року долучився до міського флеш-семінару "Психолого-педагогічний супровід військовослужбовців, ветеранів війни та їх сімей в межах закладу освіти", що відбувався на базі Криворізької гімназії №24 й об'єднав представників різних ЗДО, ЗЗСО та ГО територіальної громади м. Кривого Рогу.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 182
За ініціативи канд.пед.наук, старшого викладача Бєлікової Олени Аркадіївни кафедра практичної психології КДПУ встановила партнерські стосунки з кафедрою клінічної та реабілітаційної психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в особі її завідувача - кандидата психологічних наук, професора Мирослави Богданівни Гасюк - знаної фахівчині у галузі психології материнства.
У межах реалізації угоди про співпрацю, 27.01.2025 року Мирослава Богданівна провела відкриту - гостьову - лекцію для здобувачів ОР "Магістр" за спеціальністю 053 "Психологія" на тему: «Особливості психологічного супроводу вагітності з урахуванням вікових особливостей жінки».
Захід був проведений в онлайн-форматі, що дозволило охопити учасників із різних університетів України, зокрема здобувачів освіти за:
- ОП «Клінічна та реабілітаційна психологія» та ОП «Психологія» Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника;
- ОП «Психологія» Криворізького державного педагогічного університету;
- ОП «Клінічна та реабілітаційна психологія» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.
Актуальність теми лекції зумовлена необхідністю вдосконалення підходів до психологічного супроводу материнства, особливо з урахуванням вікових факторів. В умовах сучасних викликів це питання є надзвичайно важливим для практикуючих психологів, оскільки допомагає забезпечити якісну підтримку майбутнім матерям та їхнім родинам.
Лекція стала платформою для обміну передовим досвідом між студентами, викладачами та фахівцями у сфері психології.
Дякуємо Олені Аркадіївні за успішний нетворкінг!
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 201
24.01.2025 р. на базі Тренінг-центру "Лідер ХХІ століття" відбулася настановча сесія "Зимової школи майбутніх психологів та психотерапевтів" для учнів ліцеїв і гімназій м. Кривого Рогу.
У заході взяли участь представники учнівського загалу, а також практичні психологи та соціальні педагоги 14 закладів освіти на чолі з Якубовською Юлією Олегівною - консультантом комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Криворізької міської ради з питань психологічної служби.
Під час Зум-конференції обговорювались проблемні аспекти надання психологічних послуг в умовах війни, рівневості системи психологічної допомоги, відмінностей у компетентностях, сфері відповідальності та функціоналі практичних, медичних (клінічних) психологів і психотерапевтів, специфіки запитів, що надходять до фахівців від дітей та дорослого населення - мешканців територіальної громади міста.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 421
17.01.2025 р. спільними зусиллями доцента кафедри практичної психології Олени Євгенівни Остапчук та співробітників бібліотеки КДПУ було організовано та проведено науково-методичний семінар для магістрів спеціальності 053 Психологія першого року навчання. Питання академічної доброчесності є надзичайно актуальними в контексті підготовки здобувачами не тільки кваліфікаційних досліджень, а й інших видів наукової публіцистики: тез доповідей на конференціях, статей у фахові видання, наукових рефератів, індивідуальних науково-дослідницьких проєктів, модульних контрольних робіт тощо. На зустрічі було розглянуто класифікацію видів порушень академічної доброчесності, законодавчі основи, проаналізовано Кодекс академічної доброчесності КДПУ.
- Автор: Charkina
- Перегляди: 417
Кузьмич Оксану Петрівну, асистента кафедри практичної психології, вітаємо з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії у галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 053 «Психологія», що відбувся 09 січня 2025 року в Запорізькому національному університеті.
Тема дослідження: «Психологічні чинники розвитку довіри до себе в юнацькому віці». Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор Шевченко Наталія Федорівна. Голова спеціалізованої вченої ради - доктор психологічних наук, професор Ткалич Маріанна Григорівна, професор кафедри психології Запорізького національного університету. Рецензенти: кандидат психологічних наук, доцент, завідувачка кафедри психології Запорізького національного університету Губа Наталія Олександрівна та кандидат психологічних наук, доцент Мосол Наталія Олександрівна. Опоненти: доктор психологічних наук, професор Вірна Жанна Петрівна та кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Чайка Галина Василівна. Дякуємо колегам за плекання нових наукових кадрів!
Довіра до себе є динамічним та багатоаспектним особистісним утворенням, що виявляється у ціннісному ставленні до власної суб’єктності, виборі суб’єктивно значущих цілей та активності особистості в різних сферах життя. Розвиток довіри до себе відбувається на різних етапах онтогенезу, проте, оскільки це динамічне утворення, його характеристики можуть змінюватися в залежності від обставин життя та соціальної ситуації розвитку особистості. Дослідження О.П. Кузьмич відкриває нові перспективи для створення науково обґрунтованих підходів до особистісного розвитку в юнацькому віці.
- Автор: Charkina
- Перегляди: 420
Магістрантка спеціальності 053 Психологія Криворізького державного педагогічного університету Анна Бондаренко під керівництвом доцентки кафедри практичної психології КДПУ, клінічного психолога, психоаналітика, кандидатки психологічних наук, а також доцентки кафедри психології у Зіґмунд Фройд Університеті України Мар’яни Великодної провели пілотне дослідження складових процесу реінтеграції ветеранів у цивільне життя та поділилися своїми висновками на сторінках Онлайн медіа HUBZ.UA.
Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитись тут.
- Автор: Charkina
- Перегляди: 536