Академічна  мобільність викладачів та здобувачів вищої освіти спеціальності "Історія" продовжується.

універ

Ірина Селищева (ст.викладач кафедри),  Дар"я Чуніховська і Катерина Фатченко (гр.ІС-22) брали участь у Міжнародній конференції «Центральноєвропейські зустрічі у другий рік війни», що проходила 12-17 березня 2023 р. на базі Освітнього центру «Heiligenhof» м. Бад Кіссінген (Німеччина).

На заході були присутні викладачі та студенти з України, Німеччини, Чехії, Угорщини.

Доповідачі конференції: науковці з України, Чехії, Німеччини. Криворізький державний педагогічний університет представляли доктор педагогічних наук, професор В. Гаманюк (тема: «Європейські цінності та українська незалежність: вчора, сьогодні, завтра») і доктор історичних наук, професор Д. Титаренко (тема: «Війна на сході України (2014-2022): соціальні та гуманітарні аспекти»).

конфер 2

Доповіді містили інформацію про діяльність університетів у вигнанні (на прикладі Донецького національного університету ім. Василя Стуса), про трагедію м. Маріуполя та його мешканців (Маріупольський державний університет), про минуле, теперішнє та майбутнє України в європейському контексті, про окремі питання історичного минулого Європи очима колишнього посла Німеччини (Axel Hartmann) та представника Бундесверу (Ulrich Feldmann). Науковці з Чехії торкнулись питання німецько-чеських відносин, їхніх протирічь та подолання проблем в історичному вимірі.

конфер1

Студенти отримали уявлення про надто складний характер розвитку демократичних суспільств на європейському континенті. Вони мали можливість поспілкуватись зі студентами університетів Чехії (м, Пардубіце, м. Градець-Кралове), Угорщини, України (Київський національний університет ім. Т.Шевченка, Донецького національного університету ім. В. Стуса (Вінниця).

Обмінялися думками, досвідом.

сертиф

 

дозвілля

 

21805
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок