25 лютого 2020 року в конференц-залі Криворізького педагогічного відбувся науково-методичний семінар «Академічна доброчесність: від теорії до практики». У заході взяли участь члени ради молодих учених, аспіранти, представники ректорату й фахівці університетської бібліотеки.
Із вітальним словом до учасників семінару звернувся ректор КДПУ, доктор філос. наук, проф. Я. В. Шрамко. «Академічна доброчесність - необхідність для науки й для особистого розвитку кожного дослідника, адже метою наукової діяльності є здобуття нового знання. Кожен науковець має зробити власний внесок до своєї галузі», – підкреслив ректор.
Проректор із наукової роботи, доктор пед. наук, проф. В. А. Гаманюк розповіла про шляхи дотримання академічної доброчесності в КДПУ, висвітлила досвід використання спеціалізованого програмного забезпечення для перевірки на академічний плагіат, наголосила на значній ефективності заходів із забезпечення якості наукових і студентських досліджень.
Модератор заходу, голова Ради молодих учених КДПУ, старший викладач кафедри педагогіки, канд. пед. наук І. Є. Макаренко підкреслила важливість забезпечення політики захисту інтелектуальної власності в Україні й надала слово аспірантці І року навчання кафедри української мови І. В. Масляєвій, яка розповіла про базові поняття академічної доброчесності та її види, наголосила на важливості академічної доброчесності в освіті, детально зупинилася на стані дотримання її принципів та перспективах розвитку цієї базової засади науково-педагогічної діяльності.
Директор бібліотеки КДПУ, доц. Г. М. Віняр, зав. відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення бібліотеки О. О. Лебедюк і провідний редактор О. Ю. Авраменко презентували основні правила цитування та посилання при написанні наукових текстів, навели приклади сучасних бібліографічних стилів і міжнародних стилів цитування, ознайомили з вимогами до оформлення дисертацій та запросили дізнатися більше важливої інформації на вебсторінці бібліотеки у рубриці «Науковцям».
Старший викладач кафедри загальнотехнічних дисциплін та професійного навчання, канд. пед. наук О. О. Цись, аспірантка ІІ року навчання К. О. Богяну й старший викладач кафедри фізичної культури та методики її викладання, канд. пед. наук Є. В. Кучерган повідомили про відповідальність за порушення норм академічної доброчесності й ознайомили з низкою інструментів перевірки наявності плагіату в наукових текстах. На завершення семінару доцент кафедри інформатики та прикладної математики, канд. фіз.-мат. наук П. В. Мерзликін, старший викладач кафедри англійської філології, канд. пед. наук О. О. Пальчикова й старший викладач кафедри англійської мови з методикою викладання, канд. філол. наук Ю. В. Єловська представили учасникам заходу світові та європейські практики реалізації академічної доброчесності в закладах вищої освіти.
Академічна доброчесність є невід’ємним елементом успішної науково-дослідницької діяльності; дотримання її принципів є питомою потребою кожного вченого, який прагне до нових наукових результатів.
Бажаємо нашим науковцям плідної академічної роботи!