kdpuday2020 1

28 січня 2020 року на базі Криворізького навчально-виховного комплексу № 129 «Гімназія – ліцей академічного спрямування» вже втретє відбувся щорічний науково-освітній захід «День педагогічного університету». Протягом усього дня викладачі КДПУ знайомили гімназистів із особливостями університетського навчання.

kdpuday2020 2

Лекції, семінари, практичні заняття – це нові, ще невідомі школярам, форми навчання. Криворізький педагогічний вже традиційно надає старшокласникам унікальну можливість – відчути себе студентами.

kdpuday2020 3

З теплими словами привітання до учасників заходу звернувся ректор КДПУ, проф. Я. В. Шрамко: «Протягом трьох років ми запрошуємо учнівську молодь на захід, під час якого представники професорсько-викладацького складу КДПУ проводять пари для школярів. Ми називаємо цю подію Днем педагогічного університету. Сьогодні ви познайомитеся не тільки зі шкільними дисциплінами, а й із суто університетськими, такими, як філософія та соціологія. Ви отримаєте можливість долучитися до різних форм роботи, відвідати лекції та взяти участь у семінарах».

kdpuday2020 4

Перевтілення в студентів розпочалося із першої у житті школярів лекції. Інтерактивну пару «Успішна особистість в інформаційному суспільстві» провела зав. кафедри загальної та вікової психології, д. психол. н., доц. Н. М. Токарева. Учнівська молодь із величезним задоволенням слухала про відмінності між світоглядами різних поколінь, про навички й компетентності успішної людини.

kdpuday2020 5

Після лекції учні вирушили до різних класів. На хлопців і дівчат чекали заняття з таких предметів: англійська мова (кандидат філософських наук, доцент кафедри англійської мови з методикою викладання Ю. В. Панасюк), біологія (кандидат біологічних наук, асистент кафедри зоології та методики навчання біології Г. В. Рашевська й асистент кафедри А. В. Потопа), історія (кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України та правознавства Р. П. Шляхтич), хімія (кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри хімії та методики її навчання П. П. Нечипуренко), фізика (доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики та методики її навчання Р. М. Балабай), математика (кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри математики та методики її навчання Д. Є. Бобилєв), географія (кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму І. О. Остапчук), інформатика (кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри інформатики та прикладної математики П. В. Мерзликін), українська література (кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та світової літератур С. С. Журба), українська мова (доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Л. А. Білоконенко), а також класичні університетські дисципліни – філософія (кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії А. І. Абдула) та соціологія (кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології та економіки Ю. В. Візниця).

kdpuday2020 6

«Молоде покоління «Z» чи навіть «А», про яке ми чули на лекції, це, дійсно, покоління ґаджетів. Думаю, що я зможу зацікавити учнів іншим – технологіями. На своїх лекціях я розповідаю саме про глибинні основи сучасних технологій. Мені подобається взаємодіяти з учнями, спостерігати за їх реакціями, а вже потім аналізувати нашу зустріч, визначати, чи вдалося мені донести необхідну інформацію», – розповідає доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики та методики її навчання Р. М. Балабай.

kdpuday2020 7

Протягом усього дня учні досліджували, дискутували, уважно спостерігали й отримували нові знання. Заходи такого формату дають підліткам можливість навчитися критично мислити й аналізувати інформацію, а також допомагають визначитися зі своїм майбутнім фахом.

kdpuday2020 8

«День педагогічного університету» пройшов на високому рівні. Про це свідчать коментарі учнів – учасників заходу. «У цьому році я складаю зовнішнє незалежне оцінювання. Саме тому участь у таких подіях для мене є чудовою ідеєю. Разом із науковцями ми можемо ширше подивитися на знайомі проблеми. Мене здивували біологічні дослідження, за якими ми отримали можливість поспостерігати. Це цікаво, корисно й пізнавально», – ділиться враженнями учениця 11-Г класу Ангеліна Самонова.

Криворізький педагогічний дякує всім учасникам події
за плідну співпрацю!