history2018 4

Спеціальність історія відкрилась на базі Криворізького педагогічного у 1997 році. Хоча її коріння сягає 1930 року, адже вже тоді з початком роботи Криворізького інституту професійної освіти (який в майбутньому стане нашою Alma mater) на соціально-економічному факультеті почалась підготовка фахівців-істориків.

history2018 2

Студенти вивчають повний курс історії України й всесвітньої історії, досліджують спеціальні історичні дисципліни, основне завдання яких поглибити знання у вузькопрофільних напрямах історичної науки. Студенти беруть участь в Університетських конференціях, що проходять на базі КДПУ, зокрема це: Гуманістичні цінності світових цивілізацій і проблеми сучасного світу, а також Історико-краєзнавчі читання «Криворіжжя: погляд у минуле...». На сьогоднішній день підготовку спеціалістів здійснюють фахівці двох кафедр: історії України та правознавства й всесвітньої історії.

history2018 3

Незмінним атрибутом навчання істориків є студентська посвята, яка проходить під гаслом: «Справжній історик має пройти всі етапи минулого й сміливо крокувати в майбутнє». Захоплюючими є театралізовані дійства, що проходять під час занять й дозволяють зануритись у минуле, відчути себе сучасником тих чи інших подій. Студенти постійно беруть участь у Всеукраїнських конкурсах й олімпіадах, наукових конференціях і літніх школах з історії України, всесвітньої історії, філософії, педагогіки, психології тощо.

history2018 1

«Для мене навчання історії є можливістю займатись улюбленою справою, досліджувати минуле поколінь і передавати ці знання моїм сучасникам, тим, хто не займається вивченням історії. У навчанні подобається постійно віднаходити нове, незвідане для себе й подекуди дивує, коли віднаходиш історичне коріння вже знайомих речей чи явищ», – коментує своє навчання студент другого курсу Дмитро Чижик.

Травень 2024