Кафедра історії
Факультет географії, туризму та історії

150833761 908839943203339 7483327706904382947 o

"Як батько заграє - ворог враз ридає"...

Харизматичний лідер, що не боїться зробити крок вперед – запорука змін.

Так було, так є, так буде. Недаремно Бонапарт сказав: «Стадо баранів з левом на чолі – це стадо левів, а стадо левів з бараном на чолі – стадо баранів». Лідер направляє, організовує, мотивує. Характеристики лідера визначають успіх всієї кампанії, і це закономірність всієї історії людства. Тепер скажіть: чи можливо зробити щось історичне без Цезаря попереду? До такого питання ми дійшли обговорюючи тему «Безпека в рівнинних землях».

агора 3

агора5

Владислав Кутьков слушно зауважив, що для порівняння між собою ковбоїв та махновців необхідно мати незвичний склад мислення, а в нашої академічної громади все саме так. Ви запитаєте: «До чого тут лідер?» А все просто – махновці це символ, символ українців, що не покорилися умовам і не вдалися до звичайного грабунку, а зорганізувалися у ватаги, щоб потім якраз і підкоритися харизматичному лідеру. А ковбої? Ковбої аналогічний символ свободи, який також захищав себе і своє майно.

агора2агора4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І як зауважила Наталія Анатоліївна: «Чи маємо ми враховувати теорію географічного детермінізму?» Багато схожого між фермерами Великих Рівнин та селянами Дніпропетровщини в баченні влади, яку вони поважали і прагнули підтримати, в умовах життя, де «багатство» здобувається працею, та у реагуванні на виклики життя, які вони сприймали гордо та достойно. Особливо цікаво бачити ентузіазм у інших курсів, які сьогодні були представлені приємним контингентом та не менш приємною дискусією. Вже традиційно обговорення викрило нові питання та виклики, і тепер я відповідально заявляю, що Частина ІІ, про тактику та подвиги рейнджерів та армії Н. І. Махна вже існує.

Волелюбна Агора #69. Далі буде

14307
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша