ЗУПИНИМО БУЛІН РАЗОМ!!!
Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, цькування) — це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі зі застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Існують наступні типи булінгу та його форми:
- фізичний – завдання ударів, штовхання, пошкодження або крадіжка власності;
- психологічний – виключення інших із групи чи розповсюдження пліток або чуток;
- усний (словесний) – обзивання, глузування або висловлювання, якими ображається стать, раса, національність;
- письмовий – написання записок або знаків, що є болючими чи образливими;
- кібербулінг – розповсюдження чуток та образливих коментарів з використанням електронної пошти, мобільних телефонів (наприклад, надсилання СМС) і сайтів соціальних мереж.
Соціальна структура булінгу має три елементи:
- переслідувач (булі);
- жертва;
- спостерігач.
Дії, щоб зупинити явища булінгу в студентському середовищі:
- Не бути байдужими!!!;
- Не цькувати за соціальний стан людини;
- Сприймати людину такою яка вона є;
- Виховувати здорові стосунки у групі;
- Поважти думки та погляди інших;
- Виявляти доброзичливість, милосердність, толерантне ставлення до інших, виявляти готовність до примирення, визнавати свої помилки.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти здійснюється відповідно до Положення про порядок і процедури вирішення конфліктних ситуацій у Криворізькому державному педагогічному університеті.
- Автор: Центр підтримки студентів
- Перегляди: 496
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти здійснюється відповідно до пунту 5 Положення про порядок і процедури вирішення конфліктних ситуацій у Криворізькому державному педагогічному університеті https://drive.google.com/file/d/1VGC-5KnCI2FB-cyK-StQ_eS5Az-HXr-V/view
Процедура розгляду заяв здобувачів освіти про булінг (цькування)
Відповідно до рекомендацій для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» та п. 6 Положення про порядок і процедури вирішення конфліктних ситуацій в КДПУ інформуємо здобувачів освіти про механізм розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти:
1. Керівник закладу доводить до відома учасників освітнього процесу щодо їх обов’язку повідомляти керівництво про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
2. Відповідно до заяви керівник видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
3. Керівник наказом створює комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання.
4. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України.
5. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України і заявою, про що керівник закладу має повідомити постраждалого.
- Автор: Центр підтримки студентів
- Перегляди: 583