Засідання НМС 1 2024

18 вересня 2024 року відбулося перше засідання науково-методичного семінару викладачів кафедри «Професіоналізм педагога в сучасній педагогічній освіті» на тему: «Сучасні підходи до організації освітнього процесу в університеті». Модератором канд. пед. наук, доцентом О. Білоус були зазначені головні завдання науково-методичного семінару на 2024-2025 н. р., обговорювалися питання щодо суттєвого змістовного оновлення двох ключових програм: для магістрів КДПУ усіх спеціальностей з навчальної дисципліни «Сучасні освітні парадигми та методологія педагогічних досліджень» та оновлення програми для бакалаврів з навчальної дисципліни «Педагогіка». Були висловлені слушні пропозиції в.о. завідувача кафедри, д-р пед. наук, професора О. Лаврентьєвої та викладачів кафедри щодо організації самостійної роботи здобувачів освіти із зазначених навчальних дисциплін, їх дидактичного проєктування відповідно до вимог сучасного освітнього процесу.

Також на засіданні науково-методичного семінару було розглянуто питання методичного забезпечення нормативних та вибіркових навчальних дисциплін за освітньо-професійною програмою 011 Освітні, педагогічні науки, а також наголошено на необхідності грамотної організації самостійної роботи здобувачів освіти з навчальних дисциплін та залучення їх до неформальної освіти. Було обговорено пропозицію д-р пед. наук, професора О. Лаврентьєвої щодо перегляду назви навчальної дисципліни з «Педагогічна майстерність вчителя й викладача в умовах дистанційного навчання» на «Основи професійної майстерності педагога».
Отже, перше засідання науково-методичного семінару засвідчило важливість спільної роботи усіх стейкхолдерів над оновленням змісту освітньо-професійних програм, методичного забезпечення викладання дисциплін. Впровадження нових підходів до організації освітнього процесу визначено запорукою підвищення якості педагогічної підготовки у вищій школі.
Жовтень 2024