030620 1

Чимало випускників Криворізького педагогічного знаходять свій професійний шлях у царині наукового пізнання. Молоді вчені не забувають свою альма-матер і за межами міста, присвячуючи свої дослідження актуальним проблемам Криворіжжя.

Однією з таких науковців є Наталя Сергіївна Кудрявцева — представниця наукової школи ректора КДПУ, проф. Я. В. Шрамка, одна з кращих випускниць факультету іноземних мов, випускниця аспірантури кафедри філософії, яка нині обіймає посаду професора кафедри теорії та практики галузевого перекладу Херсонського національного технічного університету та є кандидатом філософських і доктором філологічних наук. Серед наукових інтересів Н. С. Кудрявцевої — загальне мовознавство й актуальні проблеми перекладу.

030620 2

Нещодавно науковець виступила в якості запрошеного редактора поточного числа наукового міждисциплінарного рецензованого журналу із повним відкритим доступом «Ідеологія та політика», матеріали якого індексуються системою DOAJ, Scopus та Index Copernicus. Темою цього номера часопису стали проблеми (пере-)іменування й топонімічної політики в постсоціалістичних країнах.

030620 3

Цим питанням присвячена й емпірична розвідка Н. С. Кудрявцевої, опублікована в тому-таки числі «Ідеології та політики» й викладена в статті «Перевлаштування ідентичності в ландшафті українських міст: ідеології декомунізаційного перейменування», повний текст якої доступний англійською мовою. Наукова праця стала результатом дослідження процесу перейменування топонімів рідного міста авторки; проведений аналіз засвідчив ту важливу роль, яку відіграють перейменування в процесі переосмислення та реконструкції національної ідентичності, невід'ємною складовою частиною якого є історична пам’ять. Готуючи статтю, Н. С. Кудрявцева дізнавалася деталі громадського обговорення нових назв елементів криворізького міського середовища від його безпосередніх учасників — членів робочої групи з перейменування — ректора КДПУ, проф. Я. В. Шрамка, директора бібліотеки, канд. філол. наук, доц. Г. М. Віняр, декана факультету української філології, канд. філол. наук, доц. Л. М. Семененко, завідувача кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму, канд. геогр. наук, доц. В. Л. Казакова, канд. істор. наук, доц. А. В. Тарасова, канд. істор. наук, доц. В. О. Яшина.

Публікація Н. С. Кудрявцевої свідчить про вагомий потенціал питань суспільно-історичного розвитку Кривого Рогу як цікавої для міжнародного наукового співтовариства теми подальших досліджень.

12087
29 30