zahyst240419 44

У спеціалізованій вченій раді К 09.053.01, що відкрилася в Криворізькому державному педагогічному університеті у листопаді минулого року, активно відбуваються захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. На третьому засіданні новоствореної спецради, що відбулося 24 квітня 2019 року, члени спеціалізованої вченої ради та провідні учені з України обговорювали дисертаційну роботу Вербенець Анни Андріївни «Розвиток інклюзивного навчання в середніх освітніх закладах Мальти (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.)», дослідження й автореферат якої оприлюднені на офіційному веб-сайті університету.

zahyst240419 33

За вимогами до проведення захистів кандидатських дисертацій голова спецради доктор пед. наук, професор Гаманюк В. А. ознайомила присутніх із порядком денним. З документами з особової справи здобувачки ознайомила вчений секретар спецради, доктор пед. наук, професор Мішеніна Т. М.

zahyst240419 1

Кворум засідання було дотримано. На захисті були присутні члени спецради, офіційні опоненти, науковий керівник. Публічний захист відбувся у присутності запрошених гостей, а також аспірантів університету, які прийшли аби відчути на собі атмосферу захисту та дізнатися більше про його порядок і процедуру.

zahyst240419 2

Доповідь здобувачки Вербенець А. А., з якою вона виступила перед присутніми, отримала широке зацікавлення під час обговорення. Члени ради поставили дисертантці низку запитань, що засвідчили актуальність її роботи. Серед дискусійних питань – переваги та недоліки інклюзивної освіти, а також перспективи впровадження цього напрямку в українських закладах тощо.

zahyst240419 3

На актуальності роботи наголосила й науковий керівник доктор пед. н., професор, завідувач кафедри педагогіки Дороніна Т. О.: «Дисертація засвідчує рух України до Євросоюзу, оскільки Анна Андріївна є нашою випускницею, яка нині проживає і працює на Мальті. Це яскравий приклад, що можна навчатися тут, у нашому університету, та мати змогу реалізуватися за кордоном як фахівець із дипломом державного зразка, що там пройшов нострифікацію. Теперішня дисертаційна робота Анни та її захист у нашому університеті – це вже розвиток у науковому світовому просторі».

zahyst240419 11

Результати дослідження отримали схвальні відгуки від рецензентів на автореферат дослідження Вербенець А. А., що надійшли з різних університетів України (Одеси, Мелітополя, Сум, Чернівців тощо), а також у відгуках офіційних опонентів доктора пед. н, професора, член-кореспондента Гриньової М. В. та кандидата пед. н. Перхун Л. В.

zahyst240419 22

За результатами таємного голосування члени спецради прийняли рішення присудити Вербенець А. А. науковий ступінь кандидата педагогічних наук.

Вітаємо Анну Андріївну та її наукового керівника Тетяну Олексіївну з успішним захистом дисертації!

Запрошуємо здобувачів наукового ступеня 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки, 13.00.09 – теорія навчання до захисту у спецраді Криворізького державного педагогічного університету!

Більше фото в галереї