5 листопада 2021 року в Криворізькому педагогічному відбулася настановча конференція з виробничої практики в закладі вищої освіти для магістрантів ІІ курсу, яка проходила в онлайн-форматі. До зустрічі долучилися декани, методисти, наукові керівники та здобувачі вищої освіти восьми факультетів КДПУ.
Виробнича педагогічна практика в закладах вищої освіти – це важлива частина підготовки фахівців ступеня вищої освіти «магістр», спрямована на закріплення та реалізацію в умовах освітнього процесу набутих студентами предметних та психолого-педагогічних знань, умінь і навичок.
Модератором зустрічі стала керівник виробничої практики, ст. викладач кафедри української мови Л. С. Цоуфал, яка повідомила присутнім основні вимоги до проходження практики, її тривалість і перелік необхідної документації.
«Базою практики є випускова кафедра, на якій студент виконує магістерську роботу. Її мета – це забезпечення практичної підготовки магістрантів до професійної освітньої діяльності викладача вищої школи. Практика триватиме протягом трьох тижнів з 8 по 28 листопада 2021 року. За виконання всіх завдань практики ви зможете отримати максимальні 85 балів», – зазначила Л. С. Цоуфал.
Основний етап виробничої педагогічної практики передбачає: відвідування занять, які проводить керівник практики; практичну роботу з підготовки та проведення навчальних занять зі студентами бакалаврату; відвідування й аналіз занять, проведених іншими студентами-практикантами; проведення консультацій із навчальних дисциплін, допомогу викладачу в керівництві самостійною роботою студентів; добір та оформлення дидактичного матеріалу з навчальної дисципліни; участь в організації та проведенні виховних заходів на факультеті або в окремій академічній групі; виконання завдання з психології.
Методичні настанови щодо виконання завдань з педагогіки магістрантам надала канд. пед. наук, доц. кафедри педагогіки С. М. Щербина, яка наголосила на важливості виховної роботи зі студентами й зазначила: «Вам необхідно ознайомитися з планом виховної роботи куратора групи, з якою ви працюватимете протягом практики. Ви маєте провести один пробний і обов’язково один заліковий виховний захід, попередньо узгодивши тему з науковим керівником чи куратором».
Завідувачка кафедри загальної та вікової психології, д-р психол. наук, проф. Н. М. Токарева закцентувала увагу практикантів на виконанні завдань з психології, детально висвітливши здійснення аналізу лекції викладача кафедри, за якою закріплений магістрант.
Після проходження практики магістранти подають керівникам такі документи: індивідуальний план практики; щоденник психолого-педагогічних спостережень; конспекти проведених навчальних занять; аналіз відвіданого заняття, проведеного керівником практики, або відкритого заняття, проведеного іншим викладачем випускової кафедри; методичну розробку проведеного виховного заходу; звіт про виконання завдання з психології; загальний звіт із практики.