idto1

Прес-центр продовжує цикл дописів, приурочених до 90-річчя Криворізького педагогічного й відкриває новий розділ нашого літопису – «Історія факультетів». Сьогодні розмова піде про факультет дошкільної і технологічної освіти, який за період свого існування змінив не тільки своє обличчя, а й обличчя університету.

idto2

У 1974 році на базі нашої альма-матер починає функціонувати факультет загальнотехнічних дисциплін. З його появою одразу збільшився контингент студентів: у 1979 році на денному відділенні навчалося 125 осіб, а на заочному – 90.

idto3

Найстарішою кафедрою факультету є кафедра загальнотехнічних дисциплін, яка спочатку входила до складу іншого факультету. Незабаром була відкрита ще одна кафедра – кафедра трудового навчання під керівництвом М. М. Кобозєва, але у 1997 році вона припинила своє існування. У 1992 році було створено кафедру педагогіки та методики трудового професійного навчання, тоді завідувачем кафедри став П. І. Шевченко. У 2013 році вона буде перейменована на кафедру педагогіки та методики технологічної освіти; очолить її  докторка педагогічних наук, проф.  Л. О. Савченко. У 2014 р. кафедру ЗТД перейменовано на кафедру загальнотехнічних дисциплін та професійного навчання, з 2015 р. її очільницею є докторка педагогічних наук, проф. О. О. Лаврентьєва.

idto4

За період свого існування факультет кілька разів змінював назви: на індустріально-педагогічний (у 1995 році), а в 2008 році – на технолого-педагогічний. Справжньою історичною подією стало злиття факультету з кафедрою дошкільної освіти на чолі з докторкою педагогічних наук, проф. О. В. Ковшар. Тоді, 1 вересня 2014 року, й було утворено сучасний факультет дошкільної і технологічної освіти.

idto5

За роки функціонування змінювалося й керівництво факультету. Першим деканом факультету був доцент М. М. Кобозєв. Далі у різні роки деканат очолювали: професор В. В. Корольський, доценти Я. Я. Зверховський, В. В. Коноваленко, професор В. С. Пікельна, доценти В. М. Гільченко, О. І. Кучма. Сьогодні виконуючим обов’язки декана факультету є доцент кафедри дошкільної освіти А. Є. Іншаков.

Молодий за віком факультет Криворізького педагогічного стрімко розвивається, залишаючись флагманом підготовки висококваліфікованих кадрів для освіти та інших важливих галузей суспільного виробництва.