den movy2019 6

21 лютого 2019 року в актовій залі гуманітарного корпусу Криворізького педагогічного відбувся святковий захід, приурочений до Міжнародного дня рідної мови.

Традиційно організатором заходу є факультет української філології, команда якого вже багато років активно популяризує українську мову на криворізьких теренах. На святковій гостині вже не вперше зібралися разом студенти, школярі, викладачі й працівники Криворізького педагогічного.

den movy2019 12

Із привітальним словом до гостей заходу звернулася д. ф. н., завідувач кафедри української мови, професор Ж. В. Колоїз, яка вже не перший рік є духовним натхненником й організатором таких урочистостей:

«Хочу долучити свій голос до мільйонів голосів на захист української мови. Про рідну мову сказано й написано чимало. Ми постійно акцентуємо увагу на тому, що кожен, хто ідентифікує себе українцем повинен спілкуватися українською мовою. Саме такі заходи та зустрічі, які постійно відбуваються на факультеті української філології мають позитивний результат. Після таких заходів студенти надихаються, у них відкривається друге дихання, посилюється почуття патріотизму, їм хочеться розмовляти українською мовою».

den movy2019 11

Привітали гостей заходу із Міжнародним днем української мови студенти факультету української філології, які закликали кожного із присутніх приєднатися до розбудови української культурної ідентичності.

den movy2019 10

За утвердження престижу рідної мови студенти та викладачі отримали заслужені відзнаки. Грамотами та цінними призами нагороджені й переможці тестування з української мови «Знавці рідного слова», що відбувалося напередодні на платформі MOODLE.  

den movy2019 2

«День рідної мови офіційно святкується не так давно, лише з 1999 року, коли на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було ухвалено рішення про затвердження Міжнародного дня рідної мови. Свято має трагічний присмак, адже 21 лютого 1952 року в Пакистані в провінції Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію-протест проти урядової заборони використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день проголошено днем полеглих за рідну мову. Варто не забувати, що відстоювання рідної мови – це є відстоювання рідної держави», – наголосив ректор університету Я. В. Шрамко.

den movy2019 5

На заході було представлено яскраві номери, які підготували студенти-першокурсники факультету української філології та факультету іноземних мов під керівництвом к. ф. н., доцента кафедри української мови Н. М. Малюги.

Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова…
6994
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Червень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30