20 травня 2020 р. відбувся захист курсових робіт з історії студентами 2 курсу груп ІГ-ІП-ІМ-18.
До складу комісії увійшли: завідувач кафедри, к.і.н., доцент Печеніна Н.А., доценти кафедри к.і.н., доцент Тарасов А.В., Москаленко В.Г., ст.викладач, к.і.н. Шляхтич Р.П.
Тематика курсових робіт дуже різнопланова. Найбільше робіт присвячено проблемам Другої світової війни та краєзнавчій тематиці. Студенти у своїх дослідженнях розглядали повсякденне життя населення Райхскомісаріата «Україна» в добу окупації (Бережна П.), особливості встановлення окупаційного режиму в Україні (Панченко Є.), проблему колаборації на українських землях (Сьомка Є.) та початковий період радянсько-німецької війни (Кутьков В.). Зазначимо, що при написанні роботи, що досліджувала радянське підпілля на Криворіжжі часу Другої світової війни (Сотніков В.), були використані матеріали Криворізького історико-краєзнавчого музею. Ще одна курсова робота, присвячена історії Криворіжжя від доби палеоліту до бронзи (Мельник А.), побудована на звітах археологічних експедицій.
Основою аналізу промислового та житлового будівництва на Криворіжжі в 40-60 рр. ХХ ст. (Парацій З.) теж стали матеріали Криворізького історико-краєзнавчого музею.
Цікавою роботою стало дослідження щодо формування історичної пам’яті (Кірєєв О.), апробація якого відбулась на засіданні дискусійного клубу Агора.
Крім того, були розглянуті різні аспекти та періоди української історії – перебування в складі Великого князівства Литовського (Городецький О.), доба козацтва (Чуманова А.), питання меценатства (Бойко О) та освіта другої половини ХІХ ст. (Малашкевич Я.), трагічні сторінки голоду 1921-1923 рр. (Ларін О) та Голодомору 1932-1933 рр. (Завадська К.), боротьби з шістдесятництвом (Чурілов Я.) та розвиток монетної справи в незалежній Україні (Складенко Є.).
В цілому, зауважив А.В.Тарасов, запропонований в умовах карантину формат проведення Zoom-конференцій для захисту курсових робіт цілком відповідає поставленим навчальним цілям та завданням, дана форма майже не відрізняється від звичайної очної форми захисту.