18 листопада 2024 року на онлайн-лекції к. філол. н., доц. Тетяни Трофименко, доцента кафедри історії української літератури Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, здобувачі бакалаврського, магістерського й освітньо-наукового (доктор філософії) рівнів вищої освіти факультету української філології мали змогу дізнатися про основні тенденції сучасної української літературної критики. Замовником цієї гостьової лекції офіційно виступив Криворізький державний педагогічний університет у межах проєкту Єнського університету (Німеччина, https://www.ukr.uni-jena.de/uk/30/navchalni-proyekti) та за підтримки DAAD.

ЛК18.11.24_0.png

Доповідачка від 2016 року очолює літературознавчу секцію Харківського історико-філологічного товариства, є авторкою книжок «Окололітературне. Усе, що ви хотіли знати про сучасну українську літературу» та «Усе, що ви хотіли знати про українську літературу. Романи» (вийшли друком у харківському видавництві «Віват»); нині також і викладачкою Інституту міжкультурних досліджень Центрально-Східної Європи Варшавського університету. 

Пані Тетяна Трофименко як дослідниця літератури, літературна критикиня підготувала приблизно 200 рецензій та оглядів, присвячених сучасній українській літературі, для сайтів «МедіаПорт», «ЛітАкцент», «ZAHID.NET», «Буквоїд», «KORYDOR», «Українська правда. Життя», «Тексти» «Новинарня», журналу «ШО» та ін. Вона поділилася своїм досвідом роботи у журналах, в інтернет-виданнях. Акцент під час лекції пані Тетяна Трофименко зробила на просвітницькій місії, ідеологічному вихованні, антиросійському спрямуванні сучасної  літературної критики, залученні читача до активного літературного життя.

ЛК18.11.24_22.png

ЛК18.11.24_9.png

ЛК18.11.24_12.png

Лекторка відзначила, що зараз літературна критика розширює свої межі впливу на реципієнта; критиками часто виступають не письменники, а проактивна читацька аудиторія бере на себе функцію «інституту репутації». Найбільш актуальною сьогодні є критика на воєнну (комбатантську) літературу.

ЛК18.11.24_3.png

ЛК18.11.24_5.png

Значну увагу Тетяна Трофименко приділила огляду сучасної літературної критики періоду російсько-української війни, виданням, інтернет-порталам, літературним блогам, які функціонують досить жваво і продуктивно; зупинилася і на дискусіях, що розгортаються на сторінках інтернет-видань.

ЛК18.11.24_4.png

ЛК18.11.24_13.png

Дякуємо шановній пані Тетяні Трофименко за цікавий, інформативний виклад, що допоможе здобувачам освіти зорієнтуватися у просторі сучасної літературної критики, почерпнути нові ідеї для навчання й подальшого професійного становлення. Відгуки здобувачів освіти якраз і засвідчують їх зацікавлення тематикою й високу оцінку прослуханої лекції. 

ЛК18.11.24_7.png

28317

13 листопада 2024 року онлайн-лекцію про популяризацію української літератури в Угорщині для здобувачів вищої освіти факультету української філології прочитала кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української мови та культури Ніредьгазького університету (Угорщина) Евеліна Балла.

зображення_viber_2024-11-18_09-18-19-598.png

Пані Евеліна Балла розглянула питання міжкультурних взаємин України й Угорщини в історичному екскурсі, угорськомовного оприявлення літератури українського модернізму (творів М. Коцюбинського, Лесі Українки, В. Стефаника), дискурсу українсько-угорських взаємин у другій половині ХХ століття, ролі Товариства української культури в Угорщині в популяризації українського художнього слова, перекладах сучасної української літератури в Угорщині (твори О. Забужко, Ю. Андруховича, С. Жадана та ін.). Лекторка акцентувала на українсько-угорській міжлітературній комунікації, виданнях літературної періодики.

зображення_viber_2024-11-18_09-18-15-050.png

зображення_viber_2024-11-18_09-19-00-116.png

Значну увагу пані Евеліна Балла приділила перекладам з української на угорську та популяризації серед читачів творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Оксани Забужко, Софії Андрухович та ін. Лекторка наголосила на перекладацькій діяльності Шари Каріг, Мішлеї Пала, Бойтара Ендре, Вікторії Лебович, Кернера Габора та ін.

зображення_viber_2024-11-18_09-19-23-295.png

зображення_viber_2024-11-18_09-19-18-317.png

 

зображення_viber_2024-11-18_09-17-58-391.png

зображення_viber_2024-11-18_09-18-50-836.png

Дякуємо пані Евеліні Баллі за цікаву лекцію з глибоким культурологічним базисом, за історичний екскурс в українсько-угорські зв’язки. Відгуки студентів свідчать про зацікавлення та високу оцінку лекції.

28262

11 листопада 2024 року здобувачі вищої освіти факультету української філології мали можливість дізнатися про народні вірування угорців Закарпаття на онлайн-лекції доктора філологічних наук, доцента, професора кафедри української літератури ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Оксани Тиховської.

тм1.jpg

 

 

 

 

 

Пані Оксана розповіла про світоглядні уявлення угорців, познайомила здобувачів вищої освіти з традиціями різдвяних свят угорців Закарпаття. Жива академічна атмосфера під час гостьової лекції сприяла обговоренню важливих аспектів фольклорної спадщини українців та угорців Закарпаття.

тм2.jpg

Лекторка заохотила здобувачів до цікавої та жвавої дискусії, під час якої були проведені паралелі між деякими віруваннями угорців Закарпаття та українців Криворіжжя.

тм3.jpg

 

Свої враження від прослуханого висловила здобувачка другого (магістерського) рівня освіти Криворізького державного педагогічного університету Марина Довга: «Мені дуже сподобалася лекція, цікава тема, адже я багато нового дізналася про угорців та Угорщину. Пізнавальною була інформація про фольклор українців Закарпаття. хочу відзначити затишну атмосферу, яка була на лекції, неначе ми зібралися навколо домашнього вогнища, а пані Оксана нам розповідала про дивовижний день Міклоша».

28188

11 листопада 2024 року на факультеті української філології стартував онлайн-проєкт «Осіння філологічна школа», тема якої «Літературно-культурні взаємини України та Угорщини: текст, контекст». Учасники школи – здобувачі вищої освіти з таких ЗВО України та Угорщини: Ніредьгазький університет (Угорщина), Криворізький державний педагогічний університет. Закарпатський український інститут імені Ференца Ракоці ІІ, Сумський державний педагогічний університет імені А. Макаренка, Полтавський державний педагогічний університет імені В. Короленка. Робота школи триватиме по 21 листопада 2024 р.

н1.jpg

 На урочистому засіданні «Осінньої філологічної школи» учасників привітала проректор із наукової роботи КДПУ доктор педагогічних наук, професор Віта Гаманюк, яка наголосила на значущості такого проєкту для здобувачів факультету української філології.

н2.jpg

Голова оргкомітету, модератор «Осінньої філологічної школи», доктор філологічних наук, професор Світлана Ковпік презентувала форми співпраці факультету української філології Криворізького державного педагогічного університету з Ніредьгазьким університетом: конференції, гостьові лекції, і на сьогодні проєкт «Осіння філологічна школа».

н6.jpg

н3.jpg

З вітальними словами до учасників проєкту звернулися представники ЗВО-партнерів: Вікторія Штефуца – завідувачка кафедри української мови та культури Ніредьгазького університету (Угорщина), Оксана Кузьма – завідувачка кафедри української літератури ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Лариса Горболіс – доктор філологічних наук, професор Сумського державного педагогічного університету імені А. Макаренка.

IMG-f472650b27d27f68d924f8ca94245047-V_1.jpg

Декан факультету української філології Любов Семененко відзначила, що «Осіння філологічна школа» – це унікальний проєкт, який дає можливість здобувачам зреалізувати право на академічну мобільність.

н5.jpg

Під час роботи філологічної школи здобувачі вищої освіти прослухають цикл лекцій, дізнаються про українсько-угорські мовні паралелі, що сприятиме формуванню уявлень про специфіку української та угорської літератур. Здобувачі виконають індивідуальне завдання – проєкт «Культурологічні надбання моєї родини». З вимогами виконання проєкту учасників познайомила співголова проєкту – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та зарубіжної літератур Світлана Журба.

Проєкт «Осіння філологічна школа» зреалізовано завдяки дії Договору про співпрацю між Криворізьким державним педагогічним університетом та Ніредьгазьким університетом (Угорщина).

28174

01 листопада 2024 року викладачі факультету української філології Наталя Мельник, Любов Семененко, Інна Онікієнко взяли участь у роботі науково-методичного форуму "Традиційні й інноваційні методи у викладанні української  мови та літератури", який організувала і змодерувала кафедра філології та мовної комунікації НТУ "Дніпровська політехніка".

 

Коло проблем, обговорюваних на форумі, є актуальним для методик навчання мови та літератури в освітніх закладах. Серед них: "Нова українська школа в 5-6 класах: виклики впровадження" (аналітикиня НУШ Ірина Пасько), 

"Шкільне шевченкознавство в епоху диджиталізації: сучасний формат для сучасного покоління" (викладач Київського військового ліцею імені Івана Богуна" Олександр Черкас),

"Методика використання літературного краєзнавства в навчально-виховному процесі ЗСО" (к. філол. н., доцент кафедри філології та мовної комунікації НТУ "Дніпровська політехніка" Валентина Луценко),

"Комунікативні стратегії педагогічного дискурсу в умовах російської збройної агресії проти України" (к. філол. н., доцент, завідувач  кафедри філології та мовної комунікації НТУ "Дніпровська політехніка" Ксенія Тараненко).

InCollage_20241104_151612043.jpg

Участь у форумі дає можливість нового осмислення проблем методик в умовах викликів сьогодення.

28063

30 жовтня 2024 року відбулася зустріч гаранта ОПП «Українська мова та література, зарубіжна література. Англійська мова» доцента кафедри української мови Наталі Анатоліївни Березовської-Савчук зі здобувачами освіти факультету української філології, які навчаються за відповідною освітньою програмою.

30.10.24_8.png

На зустрічі були присутні студенти різних курсів груп УАФ, декан факультету доцент Любов Миколаївна Семененко, член робочої групи ОП доцент кафедри української мови Ганна Глебівна Асмаковська.

У процесі обговорення ОПП Наталя Анатоліївна звернула увагу учасників обговорення на тлумачення поняття «освітня програма». Окремо було озвучено мету ОПП, яка полягає в «підготовці конкурентоспроможного вчителя української мови і літератури, зарубіжної літератури, англійської мови через формування професійних компетентностей, необхідних для виконання визначених законодавством вимог до обов’язкових результатів навчання та виховання здобувачів загальної середньої освіти». Небезпідставно акцентовано на майбутній професійній реалізації фахівців відповідно до диплома бакалавра, здобутого за презентованою освітньо-професійною програмою.

30.10.24_2.png

За ПРН 7 передбачено, що здобувачі освіти мають «володіти англійською мовою на рівні С1 відповідно до глобальної шкали Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти», на чому наголосила гарант програми. Аналізуючи структурну схему ОПП, як нормативні, так і вибіркові компоненти, Наталя Анатоліївна зауважила на ті зміни, яких зазнала ОП відповідно до побажань студентів задля забезпечення реалізації їхньої індивідуальної освітньої траєкторії.

30.10.24_4.png

30.10.24_3.png

Декан факультету Любов Семененко презентувала список нормативних та вибіркових ОК, наголосивши на специфіці та процедурі вільного вибору дисциплін. Надзвичайно важливим завданням є процес узаємодії здобувачів освіти з науково-педагогічними працівниками факультету та університету загалом, що має відповідати принципам академічної культури та доброчесності.

30.10.24_5.png

Любов Миколаївна звернулася до каталогу вибіркових дисциплін, з яким часом виникають труднощі, укотре пояснила процес вибору, презентувала нормативно-правову базу КДПУ, виокремивши основні позиції у «Положенні про запобігання конфліктних ситуацій», «Положенні про організацію освітнього процесу» тощо. Декан наголосила, що науково-педагогічні працівники факультету налаштовані за позитивне вирішення проблемних моментів.

30.10.24_6.png

Студенти бакалаврату долучилися до обговорення питань, пов’язаних з навчанням і окремими ОК. Зустріч була змістовною, насиченою різноманітною інформацією про особливості освітнього процесу. Робоxа група на чолі з гарантом ОПП «Українська мова та література, зарубіжна література. Англійська мова» орієнтована на подальшу продуктивну співпрацю зі здобувачами освіти задля удосконалення програмових результатів, реалізації професійних умінь і навичок на високому фаховому рівні.

27983

29 жовтня 2024 року відбулася зустріч гаранта ОПП «Українська мова та література. Психологія» доцента кафедри української та зарубіжної літератури Інни Миколаївни  Онікієнко  зі здобувачами освіти факультету української філології, які навчаються за цією освітньою програмою. 

IMG_20241029_154433_198.jpg

На зустрічі були присутні студенти груп УПФ перших-четвертих курсів, декан факультету доцент Любов Миколаївна Семененко, член робочої групи ОП доцент кафедри української мови Ганна Глебівна Асмаковська.

У процесі обговорення освітніх та структурних компонентів освітньої програми Інна Миколаївна наголосила на значущості нормативних компонентів, важливих для здобуття прершої та другої спеціальностей, особливу увагу приділила  специфіці навчальних  та виробничих практик. Було вказано на можливості працевлаштування та майбутніх перспектив у професії. 

IMG_20241029_154446_650.jpg

Декан факультету зазначила, що важливим елементом навчання є індивідуальна освітня траєкторія, представлена, зокрема, набором вибіркових дисциплін, При формуванні каталогу вибіркових дисциплін можуть бути враховані пропозиції здобувачів освіти. Декан звернула увагу на документи нормативної бази університету.

Зустріч відбулася в доброзичливій робочій атмосфері. 

IMG_20241029_154458_468.jpg

 

27967

28 жовтня 2024 року відбулася зустріч гаранта ОПП «Українська мова та література, зарубіжна література» доцента кафедри української та зарубіжної літератури Наталі Володимирівни Яременко зі здобувачами освіти факультету української філології, які навчаються за відповідною освітньою програмою.

УМЛЗ_28.10.24_1.png

На зустрічі були присутні студенти груп УМЛ перших-четвертих курсів, декан факультету доцент Любов Миколаївна Семененко, член робочої групи ОП доцент кафедри української мови Ганна Глебівна Асмаковська, здобувачка освіти за освітньою програмою, член робочої групи Уляна Ірха.

У процесі обговорення змістового наповнення освітньої програми, а також його структурних елементів Наталя Володимирівна акцентувала на тих змінах, яких зазнала ОП відповідно до побажань студентів  задля забезпечення реалізації їхньої освітньої траєкторії. Окрему увагу звернено на особливості опитування, здійснюваного серед здобувачів освіти, на важливості й стратегічній меті таких моніторингових заходів.

УМЛЗ_28.10.24_4.png

УМЛЗ_28.10.24_5.png

Декан факультету Любов Семененко презентувала каталог нормативних та вибіркових ОК, наголосивши на специфіці та процедурі вільного вибору дисциплін. Надзвичайно важливим завданням є процес узаємодії здобувачів освіти з науково-педагогічними працівниками факультету та університету загалом, що має відповідати принципам академічної культури та доброчесності.

Любов Миколаївна звернулася до нормативно-правової бази КДПУ, виокремивши основні позиції у «Положенні про запобігання конфліктних ситуацій», «Положенні про організацію освітнього процесу» та інших документах закладу освіти, згідно з якими здобувачі освіти мають певні права і обов’язки. Важливо, що НПП факультету, деканат відкриті до діалогу зі студентами й зацікавлені у вирішенні складних питань, оскільки загальною тенденцією забезпечення нормального й комфортного освітнього середовища є врахування потреб і запитів здобувачів освіти.

УМЛЗ_28.10.24_6.png

УМЛЗ_28.10.24_7.png

Зустріч пройшла в доброзичливій атмосфері, була інформативною і насиченою різними питаннями, які хвилюють студентів різних курсів. Подібні зібрання стимулюють учасників освітнього процесу до продуктивної співпраці задля покращення якості надання освітніх послуг і підготовки фахівців за ОП «Українська мова та література, зарубіжна література» для сучасного ринку праці.

27951

Новый_рисунок_2.png

25 жовтня 2024 року на факультеті української філології відбувся захід, присвячений Дню української писемності та мови, який підготували студенти 3 курсу за участі в. о. завідувача кафедри української мови, професора Тетяни Михайлівни Мішеніної та доцента кафедри української мови Ганни Глебівни Асмаковської.

https://kdpu.edu.ua/ukrainskoi-movy/zahalna-informatsiia/novyny-ta-oholoshennia/27913-i-syla-nasha-v-ukrayinskiy-movi-vona-poborena-nikoly-ne-bula-zakhid-do-dnia-ukrainskoi-pysemnosti-ta-movy.html

27930

Новый_рисунок_1.png

23 жовтня 2024 року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОП «Українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова» взяли участь у гостьовій лекції «SEL in EFL to Boost your SELF».

Спікер – Панченко Віолетта Володимирівна, провідний спеціаліст з методики викладання англійської мови, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

https://kdpu.edu.ua/anhliiskoi-movy-z-metodykoiu-vykladannia/zahalna-informatsiia/novyny/27877-vidkryta-lektsiia-sel-in-efl-to-boost-your-self.html

27929
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30