19 грудня 2024 року відбувся науково-методичний семінар кафедри української мови, присвячений питанням міжнародної академічної мобільності студентів та ефективності професійної підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти предметної спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література).
Інформацію про зовнішню академічну мобільність студентів озвучила доцент кафедри української мови Наталя Миколаївна Шарманова. Доповідачка зазначила, що здобувачі освіти постійно реалізують своє право на зовнішню академічну мобільність, яка відповідно до ст.1 Закону України «Про вищу освіту» є можливістю учасників освітнього процесу навчатися, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому закладі вищої освіти або науковій установі на території України чи поза її межами. На факультеті української філології зовнішня академічна мобільність наявна в межах реалізації ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література. Психологія», ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова», ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література».
До обговорення питання про ефективність професійної підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти предметної спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) долучилися стейкхолдери Максименко Валентина Володимирівна, директор Криворізької гімназії 125, учитель-методист, Мелкумова Тетяна Володимирівна, кандидат філологічних наук, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, в.о. директора Криворізького ліцею академічного спрямування «Міжнародні перспективи», Цегельська Марина Валеріївна, кандидат філологічних наук, доцент, директор Освітнього Центру «Інтерклас».
Було відзначено, що основний фокус бакалаврату спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) спрямований на формування у здобувачів вищої освіти професійних навичок і компетентностей, необхідних для самостійної педагогічної діяльності та виконання всіх трудових педагогічних функцій, що спостерігають у педколективах, аналізуючи проходження практики та педагогічну діяльність здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету української філології.
На зустрічі були присутні гаранти освітніх програм Наталя Анатоліївна Березовська-Савчук (ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література. Англійська мова»), Інна Миколаївна Онікієнко (ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література. Психологія»), Наталя Володимирівна Яременко (ОПП «Українська мова і література, зарубіжна література»). Під час обговорення особливостей практичної підготовки студентів було акцентовано на збільшенні кількості кредитів на навчальну на виробничу практики, що зумовлено орієнтацією на формування конкурентоспроможного фахівця в галузі філологічної освіти.
До учасників семінару звернулася декан факультету української філології доцент Любов Миколаївна Семененко, яка висловила подяку роботодавцям за плідну співпрацю, настанови, допомогу й підтримку студентів у період практики.
Науково-педагогічні працівники факультету української філології вдячні стейкхолдерам за участь в обговоренні актуальних питань про практичну підготовку здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня, їх рекомендації та позитивні відгуки.