conf280220 1

28 лютого 2020 року в стінах Криворізького педагогічного відбулася звітна наукова конференція викладачів, на якій були представлені результати досліджень за 2019 рік.

conf280220 2

Із привітальним словом виступила проректор з наукової роботи, проф. В. А. Гаманюк, яка повідомила, що конференцію за традицією присвячено річним результатам наукової роботи викладачів КДПУ.

conf280220 1

Ректор КДПУ, проф. Я. В. Шрамко звернувся до присутніх зі вступним словом. «Кожному буде цікаво дізнатися про результати колег, які досліджують інші галузі наукового знання, а також поділитися своїми здобутками. Ми прагнемо максимально сприяти підвищенню якості наукових досліджень, підтримувати публікації в журналах І та ІІ квартилів – провідних наукових часописах світу», - підкреслив ректор.

Конференція розпочалася з нагородження та заохочення науково-педагогічних працівників за вагомі результати науково-дослідницької діяльності в 2019 році та оголошення низки подяк.

conf280220 3

Із доповіддю «Тематизація колективної пам’яті в емігрантській мемуаристиці ХХ століття: першотвір та переклад» виступила доктор філол. наук, декан факультету іноземних мов, доц. М. В. Варданян, яка розповіла про концепти української культури та наголосила на літературних засобах, які використовує автор перекладу, подавши відповідні приклади. Метою доповіді стало компаративне зіставлення української версії першотворів та англомовних перекладів мемуарної спадщини П. Макогона «Свідок» та І. Німчука «595 днів совєтським в’язнем».

conf280220 2

Доктор пед. наук, проф. кафедри інформатики та прикладної математики С. О. Семеріков у своїй доповіді наголосив на важливості застосування технологій в освітньому процесі, висвітлив шляхи вдосконалення управління навчанням та розповів про комп’ютерне моделювання в освіті.

conf280220 4

На пленарному засіданні були представлені як доповіді, так і проєкти. З проєктом, метою якого стало створення чагарникових угрупувань, присутніх ознайомила канд. біол. наук, ст. викладач кафедри біології та екології І. О. Комарова. Його результатом є розробка програми навчальної дисципліни «Біорізноманіття та стратегія сталого розвитку» та її доповнення практичним матеріалом, який дослідники створили під час реалізації проєкту.

conf280220 5

Проректор з наукової роботи, доктор пед. наук, проф. В. А. Гаманюк представила проєкт «Німецькі сліди в Україні: мова, література, історія» та розповіла про його основні напрямки: лінгвістичний, дидактичний та мультидисциплінарний; відтак зазначила, що цей проєкт покликаний актуалізувати питання міжнародної взаємодії та зняти упередження щодо «чужого».

Наукові дослідження в КДПУ тривають. Щороку вчені отримують нові результати, відкривають нові обрії університетської науки. Бажаємо нових успішних ідей та інсайтів для плідної науково-дослідницької роботи!

Травень 2024