18 лютого 2022 року на базі Криворізького педагогічного відбулася I Міжнародна наукова конференція «Глобалізація й інтернаціоналізація філологічної науки» в онлайн-форматі (за допомогою платформи Zoom), організована факультетами української філології та іноземних мов.
Глобальні зрушення охопили всі сфери діяльності людства, не стала винятком і філологія. Саме проблемним питанням інтернаціоналізації та глобалізації присвячено цьогорічну першу міжнародну конференцію.
На конференції було представлено доповіді 48 спікерів із різних куточків України, Польщі, Болгарії, Словацької Республіки. Слухачами стали близько 50 учасників, серед них: науковці, викладачі, аспіранти й магістранти України та світу.
Проректор з наукової роботи, доктор пед. наук, проф. кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання В. А. Гаманюк привітала присутніх, побажала успіхів у роботі й додала: «Від імені адміністрації хочу подякувати за проведення конференції. Сподіваюся, що співпраця між українськими та зарубіжними університетами й надалі буде продуктивною та цікавою. Це свідчить про інтернаціоналізацію філологічної науки й зв'язок поколінь науковців, які можуть передавати свої надбання й збагачувати науку досягненнями талановитої молоді».
Міжнародними партнерами конференції стали: Варшавський університет (м. Варшава, Польща), Університет Каменського в Братиславі (м. Братислава, Словацька Республіка), Пловдівський університет ім. П. Хілендарського (м. Пловдів, Болгарія).
До масштабної наукової події доєдналися представники Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Житомирського державного університету ім. Івана Франка, Криворізького державного педагогічного університету, Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, ДЗ «Луганський національний університет ім. Т. Шевченка», Інституту філології Київського університету ім. Б. Грінченка, Донецького національного університету ім. В. Стуса, Рівненського Приватного ВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка С. Дем’янчука».
«Новий формат конференції передбачає об’єднання філологів України та закордону навколо актуальної теми «Глобалізація й інтернаціоналізація філологічної науки». Реалізація будь-яких наукових проєктів, планів, намірів здійснюється успішно завдяки підтримці адміністрації нашого університету, адже це свідчить про потужність наукового потенціалу КДПУ», - прокоментувала модератор конференції, професор кафедри української та зарубіжної літератур, доктор філологічних наук С. І. Ковпік.
На конференції було представлено низку доповідей, присвячених актуальним питанням літературознавства й лінгвістики, перекладу й фразеології, культурології та фольклористики тощо. Детальну тематику й відомості про учасників подано в програмі конференції.
Учасники конференції отримають відповідні сертифікати, а її матеріали будуть надруковані в збірнику «Мови та літератури світу» КДПУ, який проходить процедуру визнання фаховості.
Дякуємо організаторам за можливість представити власні здобутки та дізнатися багато нового й цікавого!