На базі КДПУ вперше в Кривому Розі започатковано методичний семінар із робототехніки. Семінар «Робототехніка в освіті» проводитиметься щомісячно протягом року на онлайн-платформі Google Meet.
Організаторкою та ідейною натхненницею семінару стала канд. пед. наук, доцент кафедри інформатики та прикладної математики Н. А. Хараджян. До семінару долучилися представники дошкільної ланки освіти – колектив ЗДО № 57, вчителі інформатики, фізики, математики, християнської етики середніх і старших класів Криворізької Центрально-Міської гімназії, Криворізького природничо-наукового ліцею, КЗО «Криворізька спеціальна школа «Сузір’я» Дніпропетровської обласної ради», загальноосвітніх шкіл міста, а також представники ВСП «Гірничий фаховий коледж КНУ» й Криворізького коледжу Національної металургійної академії України.
Географія слухачів семінару не обмежується закладами освіти нашого міста – до криворіжців приєдналися представники середньої загальноосвітньої школи № 55 м. Львова, вчителі якої гостинно приймали викладачів КДПУ, що в серпні 2019 року проводили там навчальний інтенсив із робототехніки; а також учителі Нікопольської середньої загальноосвітньої школи № 6.
Серед учасників семінару є й викладачі Криворізького педагогічного: канд. пед. наук, доцент кафедри педагогіки та методики технологічної освіти Ю. С. Кулінка, канд. пед. наук, ст. викладач кафедри початкової освіти Ю. О. Баруліна, асистент кафедри інформатики та прикладної математики Г. І. Іванова, а також студенти фізико-математичного та психолого-педагогічного факультетів.
У жовтні відбулося заняття на тему «Інструменти впровадження STEM-освіти при вивченні природничо-математичних дисциплін». Серед запланованого – розгляд методик упровадження STEM-підходу в дошкільній та початковій освіті, а також у навчанні дітей з особливими потребами; освітня робототехніка в основній та старшій школі; майстер-класи з об’ємного моделювання 3D ручкою та з побудови моделей для створення власних методичних матеріалів, і багато інших тем. «Усі учасники заняття отримають сертифікати про короткотривале (шестигодинне) підвищення кваліфікації», – зазначила Н. А. Хараджян.
Бажаємо успіхів у навчанні – в оволодінні комплексом
нових знань, умінь і навичок!