23 серпня 2021 року в Кривому Розі відбувся IV фестиваль «Industrial Fest», до якого долучилися викладачі та здобувачі вищої освіти Криворізького педагогічного. Головною метою цієї події стала презентація індустріальної величі міста та його туристичного потенціалу.
На фестивалі було розміщено сім тематичних кварталів: «Дитячий квартал», «Квартал майстрів», «Туристичний квартал», «Індустріальний квартал», «Науковий квартал», «Фуд квартал» та «Арт квартал».
Від Криворізького педагогічного було представлено чотири локації в різних кварталах: «Школа робототехніки», «Художні роботи промислової тематики», «Туристична локація» та «Організація хімічних дослідів».
Художні роботи промислової тематики представила кафедра образотворчого мистецтва художньо-графічного відділення факультету мистецтв. Гості мали змогу ознайомитися з творчістю нинішніх студентів і талановитих випускників факультету. Виставка була оформлена під керівництвом ст. викладачки кафедри образотворчого мистецтва І. Г. Брижатої та ст. викладача А. А. Рудого за участю випускника Тімура Федорова й студенток IV курсу Жанни Квас, Аміни Мехтієвої.
Оформленням туристичної локації займалася кафедра туризму та економіки факультету географії, туризму та історії під керівництвом канд. геогр. наук, доц. В. С. Пацюк. Гості мали змогу більше дізнатися про туризм та його особливості. Родзинкою цієї локації стала цікава та яскрава фотозона, де всі охочі могли відчути себе досвідченими альпіністами.
Кафедра хімії та методики її навчання природничого факультету створила яскраву та неординарну локацію, на якій присутні мали змогу побачити чимало дивовижних хімічних дослідів: «Хімічний вулкан», «Роги Кракена», приготування гарячого льоду, «Хімічну веселку», проявлення різнокольорових квітів, папірці з передбаченнями, на яких з'являються різні зображення, «Палаючу руку», «Вогонь у колбі». Організацією та проведенням цього заходу займалися завідувачка кафедри хімії та методики її навчання, канд. хім. наук, доц. Т. В. Старова, канд. хім. наук, доц. В. Г. Столяренко, а також студентки ІІ курсу Анастасія Свєшнікова, Аліна Капуста, Софія Послушняк та магістрантка Олеся Похлєстова. Також на цій локації створили фотозону з лабораторним штативом, у якому були розміщені різні розчини яскравих забарвлень.
Локації «3-D моделювання» та «Школа робототехніки» оформили кафедра інформатики та прикладної математики й кафедра фізики та методики її навчання фізико-математичного факультету. Організацією та проведенням майстер-класів займалися керівник «Школи робототехніки», канд. пед. наук, доц. кафедри фізики та методики її навчання Н. А. Хараджян, ст. викладачка кафедри інформатики та прикладної математики І. С. Закарлюка, аспірантка Л. О. Фадєєва.
«Ми створили дві локації, на яких демонструємо різні майстер-класи з робототехніки та використання 3-D ручок, що зацікавили дошкільнят та учнів початкової школи. Для дітей, які навчаються в середніх класах, ми представили готові моделі; завдяки ним вони можуть детальніше ознайомитися з робототехнікою. На мою думку, цей фестиваль є дуже цікавим і важливим, адже наше місто промислове, і ми, як галузевий педагогічний заклад вищої освіти, готуємо викладачів для тієї діяльності, яка допомагає дітям зрозуміти, що таке промисловість та IT-технології, та дізнатися про професії нашого міста», – розповіла прес-центру Н. А. Хараджян.
До фестивалю індустріальної культури також долучилися студенти-волонтери: Аліна Пилипчук (АНФ-18), Валерія Дикарева (І-18), Ніна Худик (ФІ-20), Вікторія Статна (ПНІ-20) та Анна Новохатська (ПНІ-20).
Дякуємо всім за активну участь та гідну презентацію КДПУ на цьогорічному міському фестивалі!