image002

Історію творять особистості. Шлях історичного розвитку закладів вищої освіти торують непересічні науковці, освітяни за покликанням, які присвячують свій талант і наснагу підготовці першокласних спеціалістів. Однією з таких видатних постатей для Криворізького педагогічного є ректор університету в 1979-2000 рр., заслужений учитель України, кандидат педагогічних наук, професор Павло Іванович Шевченко.

Стратегією розвитку Криворізького педагогічного за каденції П. І. Шевченка стало гармонійне поєднання освіти й науки. Спрямовані в майбутнє, дослідницький та освітянський вектори діяльності дозволили ЗВО набути статусу університету й стати важливим науковим осередком із власною аспірантурою.

image003

За два десятиріччя, протягом яких П. І. Шевченко обіймав посаду ректора Криворізького педагогічного, в університеті розпочали роботу факультети української філології та іноземних мов, художньо-графічний та географічний факультети; заклад вищої освіти почав готувати затребуваних фахівців сучасних спеціальностей – практичних психологів, істориків, філологів.

image005

П. І. Шевченко залишив великий науково-педагогічний спадок: у працях ученого досліджуються історія педагогічної думки, питання професійної підготовки творчих освітян і профільного навчання в закладах середньої освіти, проблеми виховання молоді. Детальну інформацію про науково-педагогічний доробок П. І. Шевченка подано в біобібліографічному покажчику, створеному фахівцями бібліотеки КДПУ.

У 2019 році університетська громада урочисто відзначила дев'яносту річницю від дня народження видатного освітянина на меморіальному заході, під час якого колеги, друзі й родичі П. І. Шевченка вшанували пам'ять Павла Івановича й поділилися теплими спогадами про мудрого Вчителя освітян.

image007

Дізнайтеся більше про життєвий шлях і науково-педагогічний спадок Павла Івановича Шевченка у біобібліографічному нарисі доцента кафедри математики та методики її навчання, канд. пед. наук Т. Г. Крамаренко й зав. інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки О. А. Дікунової «Шевченко Павло Іванович: штрихи до портрету».