21 квітня 2021 року відбулося пленарне засідання XI Всеукраїнської студентської наукової інтернет-конференції «Східнослов’янська філологія: здобутки і перспективи», організованої факультетом іноземних мов і факультетом української філології.
У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти з різних куточків нашої країни. До представників Криворізького педагогічного приєдналися харківські, запорізькі, херсонські студенти. Долучилися й науковці КДПУ: декан факультету іноземних мов, д-р філол. наук, доц. М. В. Варданян, зав. кафедри української мови, д-р філол. наук, проф. Ж. В. Колоїз, наукові керівники робіт – д-р філол. наук, професор кафедри української та зарубіжної літератур С. І. Ковпік, канд. філол. наук, доцент кафедри перекладу та слов'янської філології М. В. Бережна, а також завідувач кафедри перекладу та слов'янської філології, канд. філол. наук, доц. М. О. Дудніков і д-р пед. наук, проф. Т. М. Мішеніна.
Проректор з наукової роботи, д-р пед. наук, проф. кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання В. А. Гаманюк привітала присутніх, побажала успіхів у науково-дослідницькій роботі та додала: «Цього року нашій конференції виповнюється 20 років. І я пам’ятаю, як у цій конференції ще студентами брали участь наші теперішні викладачі. Я сподіваюся, що така співпраця між університетами буде продовжуватися й надалі задля розвитку студентської науки».
Модератором зустрічі стала канд. філол. наук, доц. кафедри перекладу і слов’янської філології О. І. Гамалі, яка скоординувала роботу учасників. На пленарному засіданні було представлено вісім доповідей на теми:
- «Механізми актуалізації інтертекстуальних зв’язків у художньому тексті (на матеріалі прози воєнної тематики)»;
- «Специфіка графічного роману та його відмінність від коміксів»;
- «Мовленнєвий портрет Симони Гроув як стереотипного персонажа grande dame (на матеріалі т/с «Why Women Kill» та його українського перекладу)»;
- «”Городской текст” (к постановке проблемы)»;
- «Власне ім’я як образотворчий елемент роману Раїси Іванченко “Отрута для княгині”»;
- «Языковая многоголосица Херсона (социолингвистический этюд)»;
- «Формування інтерпретаційної діяльності в процесі вивчення драматичних творів на уроках зарубіжної літератури»;
- «Проблеми перекладу пісень (на матеріалі анімаційного мюзиклу “Дивна Магія”)».
На завершення конференції до кожного доповідача присутні поставили декілька запитань, на які вони з легкістю відповіли, що свідчить про їх високий рівень володіння представленим матеріалом.
Логічним підсумком роботи XI Всеукраїнської студентської наукової інтернет-конференції «Східнослов’янська філологія: здобутки і перспективи» буде вихід збірника наукових праць, до якого увійдуть дослідження 60 учасників, серед яких студенти Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Запорізького національного університету, Херсонського державного університету та Криворізького педагогічного.