ichtml2020

З 15 по 17 жовтня 2020 року на базі Криворізького педагогічного проходила масштабна наукова подія – Міжнародна конференція з історії, теорії та методології навчання (The International Conference on History, Theory and Methodology of Learning), приурочена 90-річчю КДПУ. Конференцію було проведено в онлайн-форматі відповідно до вимог карантинних обмежень.

ichtml2020 1

Українські та зарубіжні науковці представили міждисциплінарні дослідження в галузі освіти, навчання та професійної підготовки, а також наукові розвідки з питань актуальних аспектів епістемології, психології, теорій, технологій та інструментів навчання, його парадигм і моделей та суміжних галузей цих наук з акцентом на людському й машинному навчанні.

ichtml2020 2

Учасники конференції працювали онлайн за чотирма основними напрямами («треками»): історія освіти, навчання та професійної підготовки; теорії навчання, освіти та професійної підготовки; дискурси навчання, освіти та професійної підготовки; методологія навчання, освіти та професійної підготовки. Основним проблемним полем конференції стали психолого-педагогічні, філософські, соціокультурні аспекти освіти, навчання та професійної підготовки, сучасні теорії, технології та засоби навчання, появу яких зумовили процеси глобалізації, інтеграційні процеси, соціальні перетворення, гуманітарний та науково-технічний розвиток.

ichtml2020 3

На відкритті конференції науковцям побажали плідної роботи організатори події – ректор КДПУ, доктор філософських наук, проф. Я. В. Шрамко, проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, проф. В. А. Гаманюк і професор кафедри інформатики та прикладної математики, доктор педагогічних наук, проф. С. О. Семеріков. «Переконаний: ця міжнародна конференція на базі нашого університету, яку ми присвятили 90-річчю Криворізького педагогічного, стане помітною науковою подією, що зробить вагомий внесок у розвиток проблематики, дотичної до питань історії, теорії та методології навчання. А дистанційний формат, у якому нині маємо проводити конференцію, стане гарним досвідом для майбутнього спілкування з колегами у віддаленому режимі», – зазначив Я. В. Шрамко у вітальному слові до учасників конференції.

ichtml2020 4

Паралельно з Міжнародною конференцією з історії, теорії та методології навчання проходила Міжнародна конференція з математичної та науково-технічної освіти (The International Conference on Mathematics, Science and Technology Education), присвячена дослідженням із математики, природничо-наукової та технологічної освіти, а також технологічно вдосконаленому навчанню.

ichtml2020 5

Свої наукові результати представили українські дослідники з Києва, Дніпра, Львова, Хмельницького, Тернополя, Харкова, Запоріжжя, Херсона, Одеси, Ужгорода, Черкас, Миколаєва, Сум, Полтави, Рівного, Луцька, Івано-Франківська, Кривого Рогу, Кропивницького, Білої Церкви, Житомира, Мелітополя, Бердянська, Лисичанська, Краматорська, Старобільська, Слов'янська, Сєвєродонецька, Дрогобича, Кременчука, Переяслава, Бережан. До українських науковців приєдналися колеги з Польщі, Ізраїлю, Нідерландів, Швеції, Норвегії, Угорщини, Грузії, Росії, Молдови, Азербайджану.

ichtml2020 6

Активну участь у роботі міжнародної конференції взяли науковці Криворізького педагогічного: М. В. Бадіца, Г. А. Балута, Д. Є. Бобилєв, К. М. Бондар, О. В. Бондаренко, М. В. Варданян, І. М. Варфоломєєва, Ю. В. Візниця, О. В. Віхрова, В. А. Гаманюк, О. В. Ганчук, І. В. Грабовець, Е. О. Євтушенко, Ю. В. Єловська, О. О. Калініченко, С. І. Ковпік, Ж. В. Колоїз, Н. Є. Коломієць, І. О. Комарова, О. О. Комарова, О. А. Коновал, В. В. Корольський, Т. Г. Крамаренко, О. І. Кучма, О. О. Лаврентьєва, А. С. Лобанова, І. В. Лов'янова, М. В. Малоіван, І. Є. Макаренко, Н. М. Макаренко, С. Л. Мальченко, П. В. Мерзликін, І. С. Мінтій, О. В. Мішалова, Т. М. Мішеніна, В. М. Міщанчук, М. В. Моісеєнко, Н. В. Моісеєнко, П. П. Нечипуренко, Н. А. Овчаренко, О. Є. Оліфер, Н. Б. Пантелєєва, К. В. Польгун, С. А. Прахова, В. М. Савосько, Ж. М. Свірська, Т. В. Селіванова, С. О. Семеріков, В. М. Соловйов, Н. М. Токарева, А. О. Томіліна, Н. А. Хараджян, І. В. Холошин, О. В. Чеботаренко, Л. С. ЧерноусО. П. Шестопалова, І. П. Шуміліна, Н. В. Яременко. Чимало здобувачів вищої освіти, магістрантів і аспірантів, які навчаються в КДПУ, стали співавторами своїх викладачів і наукових керівників або подали результати самостійних досліджень.

ichtml2020 7

Відеозаписи всіх напрямків роботи конференції опубліковано на офіційній Facebook-сторінці події.

ichtml2020 8

Підготовка до ІІ Міжнародної конференції з історії, теорії та методології навчання вже розпочалась. Її заплановано на травень 2021 року.

Дякуємо всім, хто приєднався до Криворізького педагогічного на великій науковій події, присвяченій ювілею університету. До зустрічі наступного року!