Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

21 жовтня 2022 року викладачі та здобувачі освіти третього рівня кафедри педагогіки Криворізького державного педагогічного університету доєдналися до здобувачів освіти Харківського національного педагогічного університету та стали учасниками онлайн-зустріч із доктором наук, професоркою, академіком НАПН України – Світланою Олександрівною Сисоєвою. Її доповідь стосувалася освітології як напряму наукових досліджень.

Науковиця констатувала, що розглядаючи освіту як складний соціокультурний феномен та об’єкт наукового дослідження, ми спостерігаємо процес розширення педагогіки субдисциплінами. Тож виникла необхідність у новому напрямі наукових досліджень, що має міждисциплінарний, інтеграційний підхід до розгляду, вивчення та дослідження освітніх явищ. Ним стала освітологія

С.Сисоєва Інформація з сайта кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди

Присутні розширили свої знання про міждисциплінарні науки, м’який та жорсткий типи міждисциплінарності в дослідженнях. Зокрема, освітологічні дослідження відрізняються жорстким типом міждисциплінарності (для дослідження в певній науці долучаються методи з недотичних наук). Отже, межа розмежування педагогічних і освітологічних досліджень встановлюється по типу міждисциплінарності.

Після виступу Світлани Олександрівни відбулася жвава дискусія, що стосувалася процесів модернізації освіти, розмежування понять, пов’язаних із педагогікою та освітологією, та питання виховання в європейській та світовій освіті.

Аспірантка ІІ року навчання Л. Кульбач

Освітянська спільнота кафедри педагогіки вдячна партнерам - кафедрі освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ ім. Г. С. Сковороди - за можливість наукового спілкування.

0 02 05 e26a9186417eb6c9bfc3fbc9f577416ff163f083bd456d1cf09ec0947db7763c 1c9c529192d90ab3

... дуже приємно було бути слухачем такої визначної вченої у галузі педагогіки. Слід відзначити легкість подачі матеріалу, доступність, глибоку обізнаність; доброзичливість, чуйність, уважність та зосередженість Світлани Олександрівни.

М. Яхнич (аспірантка ІІ курсу)

... цікаво, оскільки у словах С.Сисоєвої знайшли підтримку своїм роздумом щодо складності та доцільності перекладу педагоігчної термінологіх.

Л. Машненко (аспірантка ІІ курсу)

Приємно вражений, адже зміг познайомитися із модерною та прогресивною частиною сучасної педагогіки - Освітологією. Професорка системно та обгрунтовано повідомляла деталі своєї діяльності та досліджень.

С. Корнієнко (аспірант І курсу)

20437