Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

День вишиванки

19294

5 квітня 2022 р. д-р. пед. наук, доцент кафедри педагогіки КДПУ С.Л. Кучер провела гостьову лекцію для науково-педагогічних працівників та магістрантів інженерно-педагогічного факультету ТНПУ з проблематики комплексного підходу до організації творчої проектної діяльності.

Кучер 2022

Матеріал лекції презентував можливості творчого опрацювання української етнічної традиції в процесі виконання навчальних проектів. За оцінками істориків та аналітиків, війна в Україні не завадить, а навпаки, сприятиме розвитку і розквіту нашої держави. Українцем бути модно, це трагічна і водночас героїчна сторінка нашого життя. Тому занурення в тему етнічної культури в проектній діяльності зі школярами на основі міжпредметного, комплексного підходу – на часі. Багата історична, мистецька, етнографічна спадщина українського народу дає можливості творчо переосмислити її у навчальних проектах різноманітної тематики інтегративного характеру. Лекція була проведена з використанням мультимедійних засобів, насичена візуальним матеріалом. Занурення в методику дизайн-освіти дасть можливість науково-педагогічним працівникам і майбутнім учителям трудового навчання і технологій вийти на якісно новий рівень проєктної діяльності. Тема викликала активну дискусію серед колег та магістрантів. В обговоренні відбувся обмін досвідом організації проектів специфічної тематики.

18939

07 квітня 2022 року завідуюча кафедрою педагогіки, доктор педагогічних наук, професор Т.О. Дороніна провела робочу нараду, в якій взяли участь викладачі кафедри.

Кафедра 07 22

Під час робочої наради були обговорені питання проходження студентами ІV курсу педагогічної практики, перевірки та оцінювання звітної документації студентів, підготовки та проведення регіонального науково-методичного семінару та рецензування статей, поданих до друку в збірник «Педагогічне Криворіжжя», а також обговорення освітньо-професійної програми підготовки магістрів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.

 Кафедра 07 22 1

 

Гарант освітньо-професійної програми підготовки магістрів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки доктор педагогічних наук, доцент С.Л. Кучер звернула увагу викладачів кафедри на необхідності ретельного перегляду програм з навчальних дисциплін, які вони викладають у магістрів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, оновлення основної та допоміжної літератури з навчальних дисциплін, при необхідності доопрацювання силабусів.

18937

Шановні колеги, освітянська спільнота сьогодні відзначає 430-ту річницю з дня народження Яна Амоса Коменського.

Планували провести захід, присвячений великій постаті. Наразі зупинилися на ініціативній пропозиції аспірантів 2 курсу.

Тому пропонуємо Вам перевірити, як добре Ви знаєте і пам'ятаєте педагогічні ідеї Яна Амоса Коменського.

Тест розробили аспіранти: Р. Калугін та О. Большаніна.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfAFSINBX3UT98HLczNcuzyKRhDvFZjxyhb1OJ74Gf3i1WnJg/viewform

18858
изображение viber 2022 03 21 11 11 00 980  

21 березня 2022 р. відбулася зустріч аспірантів 3 року навчання (спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки) із завідувачем кафедри педагогіки (гарантом ОНП) Т.О. Дороніною. Під час розмови були порушені питання, пов’язані із особливостями проведення педагогічної практики в умовах дистанційного навчання, визначені проблемні питання, які потребували свого уточнення. Аспіранти прозвітували про стан своєї роботи та підтвердили свою можливіть долучитися до практичної роботи відповідно до навчального плану та внутрішніх розпоряджень університету.

18832

17 лютого 2022 р. відбулося засідання кафедри педагогіки, на якому було обговорено питання студентоцентрованого навчання. Завідувач кафедри Т. Дороніна наголосила на важливості врахування викладачами під час навчання принципу студентоцентризму та рекомендувала всім присутнім передивитися запис (від 15.02.2022 р.) вебінару він НАЗЯВО «Як знайти формулу студентоцентрованої освіти?» (https://www.facebook.com/nazyavo/videos/315045940597459/).

Одним із інструментів створення комфортного для здовачів освіти навчального середовища в умовах дистанційного (та змішаного) навчання слугує система СУЕНК. Робота викладачів в умовах дистанційного навчання регламентована в університеті «Положенням про використання технологій дистанційного навчання в освітній діяльності КДПУ» (https://drive.google.com/file/d/1VxVOH3vSMeq6vLXdAKZzHonmcKa2jw97/view). З ґрунтовним аналізом Положення виступила запрошена на засідання кафедри методист сектору моніторингу якості освіти навчально-методичного відділу КДПУ, Польгун К. В., яка окреслила актуальні питання навчально-методичного супроводу викладачами освітнього процесу через систему СУЕНК та відповіла на питання науково-педагогічних працівників кафедри.

17.02.2022 1  17.02.2022 2 
18546

16 лютого у День Єднання кафедра педагогіки з усіма студентами долучилася до Свята

- під час лекцій, практичних занять на природничому факультеті, факультетах української філології  та мистецтв, настановчої конференції з навчальної психолого-педагогічної практики студентів ІІ курсу фізико-математичного факультету (всі групи), факультету географії, туризму та історії (ІП-20), факультету мистецтв (ОМ-20). Учасники та учаниці зазначили, що День єднання оголошено для «посилення консолідації» українців, зміцнення їхньої «стійкості» на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

Вітаємо всіх з цим чудовим святом, бажаємо: миру, добра та злагоди!

 ОМ 20 16 изображение viber 2022 02 16 12 23 25 685 
 
 ОМ 20 2  image 16.02.2022  
IMG 7778 unnamedИВ  

изображение viber 2022 02 16 14 04 56 408

 

18510

23 грудня 2021 року відбулося чергове засідання науково-методичного семінару кафедри педагогіки. Обговорювалися питання щодо оновлення робочих програм кафедри.

Білоус семінар 23.12.21

Модератор канд. пед. наук, доцент Білоус О.С. наголошувала на необхідності внесення змін до програм відповідно до Концепції Нової української школи та Закону України «Про повну загальну середню освіту «(відомості Верховної Ради (ВВР), 2020, 31, ст.226)».

Білоус семінар1 23.12.21

Слушні пропозиції щодо навчальної дисципліни висловлювали д-р. пед. наук, доцент Кучер С.Л., канд. пед. наук, ст. викладач Волощук І.А., канд. пед. наук, доцент Потапенко О.Б.

 

17943

21.12.2021 р. відбувся захист курсових робіт з педагогіки студентів факультету іноземних мов, природничого та фізико-математичного факультетів. Комісія у складі викладачів кафедри педагогіки: канд. пед. наук, доцента С.М. Щербини, канд. пед. наук, доцента І.Є. Макаренко та канд. пед. наук, ст. викладача І.А. Волощук зазначила, що курсова робота – це вид самостійної навчально-наукової роботи, з елементами дослідження, що виконується студентами з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних за час навчання.

Захист Макаренко5

 Захист Макаренко1  Захист Макаренко

Під час захисту курсових робіт студентам вдалося поєднати теоретичні аспекти теми, що ними вивчалася, з практичним втіленням в шкільну практику. Проблематика курсових стосувалася актуальних питань виховання, педагогічного менеджменту, дидактики, а також сучасного стану освітньої політики.

Захист Макаренко2

 Захист макаренко4  Захист Макаренко3

Зичемо студентам не зупинятися у власному науковому педагогічному пошуці, й досягати нових вершин

у широкому полі освітньої галузі!

17922

22 грудня 2021 р. в дистанційному форматі на платформі Zoom відбувся захист курсових робіт із педагогіки студентами третього курсу факультету мистецтв.

Захист курсових головна 20.12.21

IMG 0239 Захист курсових6
Захист курсових2  Захист курсовх9 
Захист курсових8  Захист курсових10 

Комісія з захисту курсових робіт у складі: завідувача кафедри педагогіки, професора Дороніної Т.О., доцентів Іванової В.В. і Потапенка О.Б. уважно вислухала доповіді студентів, відзначивши достатній рівень їх підготовки і володіння матеріалом дослідження. Студенти під час доповіді демонстрували презентації, впевнено відповідали на поставлені питання.

 

 

17920
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша