Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет
 Звіт А

 

 

 

 

22 вересня 2022 року аспіранти кафедри педагогіки І, ІІ, ІІІ року навчання звітували про свою роботу за рік на засіданні кафедри педагогіки.

Здобувачі освіти: І року навчання (К. Барабаш, І. Лисоконь, Л. Машненко, М. Яхнич), ІІ року навчання (О. Большаніна, Р. Калугін), ІІІ року навчання (Я. Приступа, М. Микитенко) прозвітували про успішне виконання планів роботи за рік, активну участь у наукових конференціях різного рівня, публікацію своїх наукових здобутків у фахових наукових виданнях, а також у зарубіжних наукових виданнях, розповіли про роботу над науковими дослідженнями. За результатами роботи всі переведені на наступний курс навчання. Бажаємо аспірантам кафедри педагогіки подальших успіхів, гарних наукових здобутків та успішної роботи над дисертаціями.

Фотозвіт.

20158

День вишиванки

19294

Прес-центр КДПУ ініціював загальноуніверситетський флешмоб задля створення спільного інформаційно-патріотичного фронту. Студенти, викладачі, співробітники і випускники нашого університету мають змогу поділитися власними поетичними рядками, виразити в них свої переживання, сподівання і, передусім, слова підтримки та вдячності на адресу захисників України, які мужньо боронять нашу Батьківщину. До флешмобу, започаткованого прес-центром університету, долучилися і аспіранти кафедри педагогіки М. МикитенкоЯ. Приступа та Р. Калугін.

Малюнок 1 флешмоб аспіранти

 Малюнок 2 флешмоб аспіранти

 

 

 

 

Ознайомившись з поетичними рядками М. Микитенко, Я. Приступи, Р. Калугіна вкотре переконалася в тім, яка креативна в нас молодь. Аспіранти нашої кафедри надзвичайно талановиті, вони показують гарні результати і в наукових дослідженнях, і під час виступів в різноманітних заходах. Наша країна, яка має таку талановиту молодь, непереможна! Талановита молодь – це той ресурс, з якого створюється інтелектуальна еліта. В України є майбутнє! Україна – це країна, в якій неодмінно переможе Свобода і Незалежність», – переконана С.М. Щербина, канд. пед. наук, доцент кафедри педагогіки.

Малюнок 3 флешмоб аспіранти

Принагідно запрошуємо всіх охочих приєднуватися до флешмобу! Надсилайте свої вірші на електронну адресу прес-центру [email protected].
Все буде Україна! Тримаймо стрій!

19011

28 березня 2022 року освітянська спільнота відзначала 430-ту річницю з дня народження засновника наукової педагогіки Яна Амоса Коменського. Як відомо, Я.А. Коменському належить ідея запровадження в школах класно-урочної системи, його правила навчання і виховання лягли в основу дидактичних принципів, що не втратили своєї актуальності донині. З нагоди цієї знаменної дати кафедра педагогіки КДПУ за пропозицією аспірантів другого року навчання Р. Калугіна та О. Большаніної ініціювала проведення онлайн-тестування для всіх охочих перевірити знання про життя, діяльність та педагогічну спадщину видатного педагога. Загалом тест виконали 63 особи. Середній бал, отриманий учасниками тестування – 11 з 15.

Діаграма 1 Каменський

Своїми враженнями після проходження тесту діляться учасники онлайн-заходу.
«Відзначимо, що студенти природничого факультету і факультету географії, туризму та історії, на яких ми викладаємо курси загальної педагогіки та методики виховної роботи, охоче взяли участь у тестуванні. Сам тест дозволив студентам приємно переконатися в тім, що їм вдалося запам’ятати основні ідеї, думки та погляди педагога щодо освіти та виховання підростаючих поколінь. Окрім того, виконання тестових завдань спонукало учасників тестування глибше зануритися до детального вивчення окремих аспектів педагогічної спадщини Я.А. Коменського, ретельніше опрацювати такі його твори, як: «Материнська школа», «Велика дидактика», «Відкриті двері до мов та всіх наук», «Закони добре організованої школи», – розповідають викладачі кафедри педагогіки канд. пед. наук, доц. О.Б. Потапенко та канд. пед. наук, доц. С.М. Щербина.
Студенти 2-го курсу природничого факультету, котрі брали участь у тестуванні, зазначили: «Готуючись до майбутньої професійної діяльності ми вивчаємо надзвичайно цікаву навчальну дисципліну «Загальна педагогіка», яка передбачає засвоєння теоретичних основ педагогічної науки, поглядів та ідей видатних педагогів минулого та сучасності, що сприяють підготовці майбутнього вчителя до професійної діяльності в умовах нової української школи. Викладачі з навчальної дисципліни «Загальна педагогіка» (асистент І.А. Коваленко, доцент С.М. Щербина) під час проведення практичних та лекційних занять висвітлювали ідеї фундатора наукової педагогіки, видатного мислителя, який жив і творив у ХVІІ столітті».
Студенти 2-го курсу факультету мистецтв музично-хореографічного відділення також долучилися до проходження тесту з нагоди ювілею Я.А. Коменського. «Ми знаємо, який значний внесок у розвиток педагогічної думки зробив свого часу Коменський. Відповідаючи на питання тесту, закріпили знання, отримані з курсу загальної педагогіки», – розповідає староста групи МХК-20 Софія Довгаль.
«Я вважаю, що нам, як майбутнім педагогам, було корисно поміркувати над запропонованими завданнями», – додає студентка групи ІП-19 Діана Назаренко.

Діаграма 2 Каменський

«Мені сподобалась сама ідея онлайн-тестування, присвяченого річниці Я.А. Коменського. Хочу висловити слова вдячності ініціативній групі аспірантів, які долучили нас до проходження тесту. Це не тільки цікаво і пізнавально, а й корисно для підготовки до заліку з МВР», – вважає студентка групи ОМ-19 Бугайова Олена.
Л. Машненко, апспірантка 1-го року навчання кафедри педагогіки зауважила: «Багато чого довелося пригадати, але це було того варте. Було круто!».
«Тест був цікавим та пізнавальним. Творимо майбутнє, пам’ятаючи минуле», – стверджує М. Микитенко, аспірантка 3-го року навчання кафедри педагогіки.
Вчимося! Працюємо! Перемагаємо! Аби освіта була «істинною, повною, ясною і міцною», як заповідав Я.А. Коменський.

Матеріал підготували канд. пед. наук, доц. В. Іванова та аспірант Р. Калугін.

18982

Шановні колеги, освітянська спільнота сьогодні відзначає 430-ту річницю з дня народження Яна Амоса Коменського.

Планували провести захід, присвячений великій постаті. Наразі зупинилися на ініціативній пропозиції аспірантів 2 курсу.

Тому пропонуємо Вам перевірити, як добре Ви знаєте і пам'ятаєте педагогічні ідеї Яна Амоса Коменського.

Тест розробили аспіранти: Р. Калугін та О. Большаніна.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfAFSINBX3UT98HLczNcuzyKRhDvFZjxyhb1OJ74Gf3i1WnJg/viewform

18858

Колектив кафедри педагогіки щиро вітає Коваленко І.А. із затвердженням рішення Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України та присвоєнням наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки (наук. керівник – д-р пед. наук, професор Дороніна Т.О.)
Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги у подальшому професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках! Нехай підґрунтям плідної професійної діяльності буде лише міцне здоров’я та удача, натхненна думка і підтримка близьких та колег!

Поздрвление Ия

З повагою, колектив кафедри педагогіки.

17182

186528722 5543090299065283 2619119374010965745 n

Колектив кафедри педагогіки щиро вітає Ію Анатоліївну Коваленко з успішним захистом кандидатської дисертації!

Тема дисертації: «Педагогічна та громадсько-просвітницька діяльність Павла Івановича Шевченка (1929–2007 рр.)».

Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор

ЗЕЛЕНСЬКА Людмила Дмитрівна, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки; кандидат педагогічних наук,

ПИЛИПЕНКО Вадим Валерійович, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, заступник директора з питань дистанційної освіти.

Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор

ДОРОНІНА Тетяна Олексіївна, Криворізький державний педагогічний університет, завідувач кафедри педагогіки.

Зичимо професійного злету, кар’єрного зросту, натхнення та наснаги, подальших творчих успіхах!

15751

16 квітня відбулася підсумкова конференція з педагогічної практики аспірантів, яка проходила з 01 березня по 02 квітня 2021 року.

Магістранти 2021

На підсумковій конференції виступили аспіранти ІІІ року навчання (О. І. Герасименко, Ю. А. Ланецька, В. І. Плотнікова, Д. І. Шумська), Магістранти 2021 1

Аспіранти прозвітували про проходження ними педагогічної практики і зазначили, що педагогічна практика є одним із важливим етапів професійної підготовки до науково-педагогічної діяльності, дійсно сприяє закріпленню навичок практичної діяльності аспірантів щодо здійснення навчально-виховного процесу у вищій школі, дає змогу втілити набуті аспірантами знання, уміння та навички для опрацювання теоретичних і практичних питань під час підготовки та здійснення наукової діяльності.

 

15555

ШАНОВНІ ПОСЕСТРИ!
Колежанки, аспірантки, здобувачки, магістрантки та студентки!

Щиро вітаємо Вас з 8 березня – Міжнародним днем прав жінок і миру. Це день ушанування пам’яті про жінок, які боролися за жіноче виборче право, за рівну участь і жінок, і чоловіків в різних сферах життя. Попри те, що жінки здобули собі чимало політичних і громадянських прав, є чимало сфер і тем, у яких вони позбавлені рівності з чоловіками. Будьте успішні і нехай всі задуми здійсняться!

8 березня 2021

З повагою колектив кафедри педагогіки!

14692

У рамках вивчення  дисципліни - "Гендерний вимір теорії та історії педагогіки", аспіранти 2-го року навчання кафедри педагогіки долучилися 11 лютого о 18:30 до онлайн-лекції  канд. історичних наук, доцентки, викладачки Львівського Національного університету ім. Івана Франка Галини Боднар "Незавершена війна: біографічні наративи жінок у листах до влади міста Львова 1944-1945 років", в межах проекту Центр міської історії та Української асоціації дослідниць жіночої історії "Гендерні виміри просторів модерності", за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.

 20210211 205403  20210211 210133  

Докладна інформація про проект на сайті:

https://www.lvivcenter.org/discussions/bodnar-gender-lecture/

Лекцію можна передивитися і тут:

14209
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31