Кафедра педагогіки

Семінар 2023

Інформаційний лист (завантажити)

Реєстраційна форма

08.11.2022 р. викладачі кафедри педагогіки взяли участь у Всеукраїнському флеш-семінарі для фахівців освітньої галузі «Фізична культура» «Виклики сьогодення: навички сучасного вчителя Нової української школи», який було організовано Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, ГО «Ukraine Active», ГО «Рух Олександра Педана «JuniorS».

Рисунок1флеш семінар 1 08.11.22 2

Зацікавленість викладачів тематикою заходу обумовлена тим, що вони є керівниками магістрантів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, які є фахівцями у галузі фізичного виховання. Тому саме ця група здобувачів магістерського ступеня освіти також була долучена до флеш-семінару. Захід зацікавив здобувачів ще й тим, що тематично він максимально наближений до дисципліни «Інноваційний розвиток середньої освіти: конфепція НУШ», що дало підстави для рішення кафедри про зарахування відповідних сертифікатів у якості результатів неформальної освіти.

Декілька сертифікатів учасників:

20866
 14 вересня 2022 року відбулася Перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Освіта і наука в умовах інноваційного розвитку суспільства», спільно організована науковцями кафедри загальної та спеціальної педагогіки комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» та кафедри педагогіки Криворізького державного педагогічного університету.  Під час проведення конференції відбулося обговорення питань сучасного стану та перспектив розвитку освіти, науки в умовах інноваційного розвитку суспільства, обмін досвідом з питань формування і розвитку професіоналізму педагога.

20068

Вельмишановні науковці, викладачі та вчителі, докторанти, аспіранти, магістранти запрошуємо Вас до участі у роботі Першої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Освіта і наука в умовах інноваційного розвитку суспільства», яка відбудеться 14 вересня 2022 року.

Організатори конференції:

Комунальний заклад вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради», Криворізький державний педагогічний університет (кафедра педагогіки).

Інформаційний лист

Задля плідної роботи прошу заповнити форму (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBja18JqgGCg8EceiXuug7tbYl4xcZFu8CyglEBEtWtB1aQA/viewform).

На кафедрі педагогіки КДПУ координує роботу доцент С.М.Щербина.

19921

5 квітня 2022 р. д-р. пед. наук, доцент кафедри педагогіки КДПУ С.Л. Кучер провела гостьову лекцію для науково-педагогічних працівників та магістрантів інженерно-педагогічного факультету ТНПУ з проблематики комплексного підходу до організації творчої проектної діяльності.

11.12.2021 р. викладачем кафедри педагогіки канд. пед. наук, доцентом Потапенком О.Б. було проведено заняття «Педагогіка партнерства» для вчителів Довгинцівського району за програмою «Концепція «Нова українська школа» в дії: базова та профільна школа».

Потапенко вчителя

На занятті було розглянуто питання побудови партнерських відносин між учителем та учнями на основі «суб’єкт-суб’єктних» стосунків, схарактеризовано ідеї та принципи партнерської педагогіки, проаналізовано можливості більшої свободи, довіри та взаємної відповідальності за результати освітнього процесу всіх його учасників.

08.12.2021 р. викладачем кафедри педагогіки канд. пед. наук, доцентом Потапенком О.Б. було проведено заняття «Педагогіка партнерства» для вчителів Покровського району за програмою «Концепція «Нова українська школа» в дії: базова та профільна школа».

КПКВ Потапенко

На занятті було розглянуто питання встановлення партнерських стосунків у системі «вчитель-учень», схарактеризовано ідеї та принципи партнерської педагогіки, окреслено шляхи її реалізації в роботі сучасного вчителя. Особливу увагу під час розмови було приділено умовам ефективного використання засобів і технік педагогічного спілкування.

Перехід в 2021 році базової школи на рейки Нової української школи та масштаб реформи «Нова українська школа» потребує підвищення кваліфікації вчителів та керівників шкіл.

Учителя Щербина 25.11

Відповідно до викликів сьогодення, доцент кафедри педагогіки, канд. пед. наук Щербина С.М. прочитала для педагогів лекції з таких актуальних проблем: «Новий зміст освіти: розвиток ключових та предметних компетентностей учнів», «Особистість педагога Нової української школи у вимірі запитів ХХІ століття: особистісний та професійний розвиток, «Інноваційні педагогічні технології та їх впровадження в практику шкільного навчання».

19.11.21 р. о 14.00 та 15.30 було проведено 2 лекції на курсах підвищення вчителів доц. Король А.М., де розглядались сучасні моделі оцінювання результатів навчання здобувачів освіти на різних етапах здобуття середньої освіти.

Король КПКВ 19.11

На лекції було 42 вчителів і обговорювали цікаві питання імплентації стратегії розвитку освітніх оцінювань у сфері загальної середньої освіти в Україні. Після лекції вчителі були дуже вдячні за такий цінний новий матеріал.

18 листопада 2021 р. за програмою «Концепція «Нова українська школа» в дії: базова та профільна школа» канд. пед. наук, доцентом кафедри педагогіки Білоус О.С. було проведено лекцію/тренінг на тему «Педагогічні стратегії розвитку самоефективності особистості в освітньому просторі НУШ» для вчителів Терновського району.

КПКП Білоус 18.11

Обговорювалися питання щодо освітніх стратегій розвитку ефективності особистості в умовах нових форм організації̈ освітнього процесу; інтеграції змісту, форм, методів та прийомів розвитку самоефективності педагогів в умовах Нової української школи та особливості формування самоефективності педагога та його фасилітативноі компетентності.

Січень 2023