Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

.

20210211 164740

До Міжнародного Дня дівчат та жінок у науці - 11 лютого - ГО "Центр “Розвиток КСВ” (ініціатива "Дівчата STEM") за підтримки L'Oreal Ukraine провели онлайн-дискусію: "Як збільшити кількість дівчат у науці"!, яку відвідала аспірантка кафедри педагогіки 2-го року навчання Микитенко Марина.Запрошені гості: НАН України, Музей Науки НЦ "МАНУ", ІМЗО, філіали “Дівчата STEM”.
Захід мав на меті обговорити шляхи досягнення якісних змін у процесі залучення жінок і дівчат у науку, щоб зменшити гендерний дисбаланс у науці та причини його виникнення. Серед питань, що обговорювалися:

- де починаються гендерні стереотипи та упередження у ставленні до науки - як їх виявити та подолати;

- школа-університет- як не втратити інтерес до науки;

- можливості розкриття наукового потенціалу дівчат і жінок в Україні;

-досвід ЄС, гендерні квоти та гендерний баланс;

-матеріально-технічне забезпечення, як фактор підвищення кількості жінок у науці.
Свої досвідом роботи ділилася докторка біологічних наук, професорка член-кореспондентка НАН України Алла Емец.
За підсумками заходу сформований перелік рекомендацій до органів влади, освітянської спільноти та громадськості загалом. Організатори: Центр “Розвиток КСВ”, ініціатива "Дівчата STEM", L'Oreal Ukraine

У межах наукової співробітництва кафедри педагогіки КДПУ та  кафедри педагогіки та психології Коломийського Навчально-наукового інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»  аспіранти кафедри педагогіки (Коваленко І.А., Ланецька Ю.А., Микитенко М.В., Поляковська О.О., Приступа Я.В., Ховрякова Т.І., Щумська Д.І.) оприлюднили проміжні результати власних досліджень у збірнику наукових праць: Актуальні проблеми педагогіки початкової школи в контексті освітньої реформи: зб. наукових праць / укл. Поясик О.І.,Слипанюк О. В., Ковальчук М.П. Івано-Франківськ: НАІР, 2021. 228 с.

Коломия зб 1   Коломия зб 2

Аспірантка ІІ курсу Микитенко Марина  пройшла навчання у Східноєвропейському центрі багатопартійної демократії (СЦБД), що організував щорічну школу демократії. Школа демократії є інтенсивною освітньою програмою, спрямованою на ознайомлення слухачів з основами демократичного врядування, демократичної політики та політичних інструментів. Тривала з вересня по грудень 2020 онлайн.

Eastern European Centre for Multiparty Democracy - EECMD

Микитенко 2020

Ще один корисний курс від PROMETHEUS

"Культура толерантності: як побудувати суспільство, комфортне для всіх"

Курс короткий (лише кілька  лекцій), проте його тези - актуальні, визначення - коректні, лектори - переконливі.

Рекомендую.

Культура толерантності сертифікат

Цікавий, інформативно насичений курс  на PROMETHEUS.

Рекомендую.

Сертифікат Я знаю гендер

Другий рік поспіль кафедра педагогіки КДПУ виступає співорганізатором Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогіка вищої школи: досвід і тенденції розвитку», що проходить у Запорізькому національному університеті (кафедра педагогіки та психології освітньої діяльності). Цього року (5 листопада) конференція відбувалася у дистанційному форматі, у ній взяли участь  викладачі кафедри (І.А. Волощук, І.Є. Макаренко, С.М. Щербина) та аспіранти (Ю. Ланецька, М. Микитенко, В. Плотнікова, О. Поляковська, Я. Приступа).

Програма Запорыжжя. 19.11 Завантаження  ЗавантаженняТези доповідей Запоріжжя

Продовжуємо інформувати про наукову активність аспірантів кафедри педагогіки.

Наприкінці жовтня 2020 р. аспірантка кафедри педагогіки 2 курсу, Приступа Я., взяла участь у всеукраїнській науковій онлайн конференції «Формування особистості: виклики часу і нові контексти розвитку».

Приступа 30.10
2 Приступа 30

Шумська 2

Шумська июль

Аспіранти кафедри педагогіки - Я.Приступа, В.Поляковська

з вересня 2020 р.увійшли до міжнародної наукової організації.

Поляковська Серт

изображение viber 2020 10 27 06 39 01