Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

29 січня 2021 р. Громадська експертна Рада з гендерних питань при МФО «Рівні можливості» провела Консультативну зустріч представниць та представників гендерних центрів ЗВО і дослідницької спільноти, до організації та проведення якого активно долучилися представниці ЦГО Криворізького державного педагогічного університету – завідувачка кафедри педагогіки, Т. Дороніна, та аспірантка кафедри педагогіки 3-го року навчання, Д. Шумська.

Нещодавно (12.01.2021 р.) на Урядовому порталі була оприлюднена інформація щодо міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» (https://cutt.ly/WkeUYoi), якою МОН України призначено виконавцем за забезпечення наскрізності принципів гендерної рівності в освіті. Метою Консультативної зустрічі була актуалізація контактів і зв'язків дослідницької спільноти із закладів вищої освіти та обговорення заходів у зв‘язку з планами МОН щодо розроблення та затвердження Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року; затвердження плану заходів з реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та запровадження антидискримінаційної експертизи освітнього контенту.

1 29.02.21

У заході взяли участь представники та представниці понад п’ятдесяти ЗВО України, що вивело захід на національний рівень та засвідчило готовність науково-педагогічного товариства до спільної роботи у гендерному напрямі.  Учасниці та учасники Консультативної зустрічі висловили свою стурбованість станом гендерної освіти в умовах сьогодення, поділилися своїми здобутками та визначили коло проблем, які потребують першочергового розв’язання, задля сприяння виконанню МОН України визначених урядом міжнародних зобов’язань.

2 29.01.21

«На наше переконання, – як зазначила керівниця ЦГО КДПУ, Т. Дороніна, – цей захід має сприяти активізації роботи центрів гендерної освіти у  вітчизняних ЗВО, що підтвердили всі учасники зустрічі. У свою чергу маю наголосити, що робота над національною Стратегію впровадження гендерної рівності була розпочата робочою групою МОН України саме у стінах нашого університету ще у 2015 р., продовжена нами ж у 2019 р. під час І-го Східноєвропейського семінару з гендерної освіти і от наразі наш університет знову у фарватері визначальних для вітчизняної освіти подій».

Про проведений захід на ресурсах колег: http://ndo.lg.ua/news/653-hromadskist-obhovoryuvala-kroky-zaprovadzhennya-stratehiyi-vprovadzhennya-hendernoyi-rivnosti-u-.html