kdpu day 3

У Криворізькому педагогічному створюється нова традиція: уже другий рік поспіль у рамках співпраці зі школами, ліцеями й гімназіями міста наші викладачі проводять цікавий освітній захід – День Криворізького державного педагогічного університету. 14 березня 2019 року на базі Криворізького центрально-міського ліцею відбулася чергова така подія.

Цього дня заняття у КЦМЛ проводилися за розкладом, але замість учителів ліцеїстів навчали викладачі університету. Учні отримали можливість провести цілий день із професорсько-викладацьким складом КДПУ, відчути себе студентами нашого ЗВО, познайомитися з неповторною атмосферою університетського навчання.

kdpu day 6

Директор ліцею П. А. Поручинський представив одинадцятикласникам бажаних гостей: «Сьогодні до нас завітали викладачі та професори Криворізького державного педагогічного університету, які протягом дня допоможуть вам поглибити свої знання та зануритися у світ академічної науки».

kdpu day 5

Ректор Криворізького педагогічного, д. філософ. н., професор Я. В. Шрамко особисто завітав на свято та наголосив: «Основна ідея нашого заходу – продемонструвати, у яких формах проходять університетські заняття та познайомити вас із їх особливостями, а також допомогти визначитися з вибором вашої майбутньої професійної діяльності».

kdpu day 4

Першу в житті ліцеїстів поточну міні-лекцію на тему «Нова школа. Напрямки розвитку сучасної педагогічної освіти» провела д. пед. н., професор, завідувач кафедри педагогіки Т. О. Дороніна. Одинадцятикласники переглянули відеоролик «Професія – вибір долі», дізналися, які навички необхідно здобувати, аби впевнено орієнтуватися в житті, дискутували про те, якою має бути школа майбутнього, для чого потрібні інклюзивна освіта й гендерна педагогіка, говорили про загрози явища булінгу.

kdpu day 2

Після спільної міні-лекції учнівство вирушило на уроки з різних дисциплін.

Професорсько-викладацький склад КДПУ допоміг розширити знання ліцеїстів з низки предметів, які викладаються в університеті: історії (к. і. н., старший викладач кафедри історії України та правознавства Р. П. Шляхтич), хімії (к. п. н., асистент кафедри хімії та методики її навчання П. П. Нечипуренко), фізики (д. ф.-м. н., професор кафедри фізики та методики її навчання Р. М. Балабай), астрономії (к. ф.-м. н., доцент кафедри фізики та методики її навчання, завідувач навчально-методичного відділу С. Л. Мальченко), математики (к. п. н., старший викладач кафедри математики та методики її навчання Д. Є. Бобилєв), географії (к. г. н., старший викладач кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму О. Й. Лакомова), інформатики (к. п. н., доцент кафедри інформатики та прикладної математики Н. А. Хараджян), української літератури (к. ф. н., доцент, завідувач кафедри української та світової літератур Н. Г. Мельник), української мови (к. ф. н., доцент кафедри української мови С. А. Бузько та д. ф. н., професор кафедри української мови  Л. А. Білоконенко), філософії (к. ф. н., доцент кафедри філософії А. І. Абдула), психології (к. п. н., доцент кафедри практичної психології О. П. Шестопалова), біології (старший викладач кафедри зоології та методики навчання біології В. В. Коцюруба), англійської мови (к. п. н., доцент кафедри англійської мови з методикою викладання О. В. Гладка), культурології (к. ф. н., доцент, завідувач кафедри філософії Н. П. Козаченко), екології (к. б. н., доцент кафедри ботаніки та екології В. М. Савосько).

Лекційні, семінарські та лабораторні заняття від викладачів КДПУ тривали весь день. «З моєї точки зору, такі заходи дозволяють викладачам показувати сутність і перспективи наукового дослідження, а школярам – зрозуміти, що гуманітарні науки – це не лише вміння говорити і оперувати датами чи подіями, а й вміння глибоко й теоретично осмислювати ті процеси, що відбуваються внаслідок діяльності людського розуму, що повністю узгоджується з місією університету ствердження цінностей істини, творчості і свободи», – поділилася думками про освітній захід к. філос. н., доц., зав. кафедрою філософії Козаченко Надія Павлівна.

kdpu day 1

Подія стала цікавим досвідом для кожного ліцеїста. Учениця 11-А класу Вікторія Максимова ділиться враженнями: «Мені дуже сподобався сьогоднішній день: ми надзвичайно цікаво та корисно провели час. В одинадцятому класі ще не всі визначилися з вибором закладу вищої освіти. Цей захід став нам у великій нагоді: кожен отримав можливість дізнатися щось важливе для власного майбутнього. Ми дуже вдячні, що викладачі Криворізького педагогічного допомагають нам із вибором».

Криворізький педагогічний дякує Центрально-міському ліцею
за гостинність та чекає талановитих учнів
у лавах студентства нашого університету!
Травень 2024