Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

03 вересня 2021 року кафедрою педагогіки КДПУ з ініціативи аспірантів в форматі zoom - конференції було проведено науково-практичний семінар на тему: «Академічна доброчесність у фокусі неухильного дотримання: стан, проблеми, перспективи». Модератор заходу -  канд. пед. наук, доцент кафедри педагогіки І. Є. Макаренко надала можливість комфортного і приємного спілкування у обговоренні актуальної теми небайдужим аспірантам, магістрам, студентам та усім, кому цікава проблема дотримання академічної доброчесності. З вітальними словами до учасників науково-практичного семінару звернулися ректор університету д-р філософ.наук, професор Я. В. Шрамко, проректор з наукової роботи д-р пед. наук, професор В. А. Гаманюк та завідувач кафедри педагогіки д-р пед. наук, професор Т. О. Дороніна. До уваги учасників науково-практичного семінару були запропоновані  наступні цікаві доповіді спікерів:

1. Загальні засади, цінності, принципи та норми академічної доброчесності (спікери: канд. пед. наук, доцент О. Б. Потапенко, аспірант І року навчання Р. Ю. Калугін);

2. Щодо проблеми академічної доброчесності на українській освітянській ниві: стан та перспективи (спікери: канд. пед. наук, доцент А. М. Король, аспірантка ІІ року навчання М. В. Микитенко);

3. Відповідальність за порушення норм академічної доброчесності  та інструменти перевірки наукових текстів на наявність плагіату (спікери: аспірантка ІІ року навчання О. О. Поляковська, аспірантка ІІ року навчання Я. В. Приступа);

4. Про дотримання правил академічної доброчесності у Криворізькому державному педагогічному університеті (спікер: канд. пед. наук, доцент І. Є. Макаренко).

Активна участь учасників науково-практичного семінару в  обговоренні запропонованих доповідей довела, що порушена тема є для них актуальною та цікавою, а подана спікерами інформація всіляко упереджує від будь-яких проявів академічної недоброчесності, спонукає учасників освітнього процесу до дотримання сукупності етичних принципів та визначених законом норм під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

Про  захід на сайті університету за посиланням.

Травень 2024