Календар подій

Наукові пікніки / Національний проект "Місто професій". м. Кривий Ріг
Неділя, 8. Жовтень 2017, 12:00 - 15:00
Переглядів : 393
by Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Контакти +38 0564 71-59-21 (деканат фізмату) +38 0564 71-57-52 (деканат природничого факультету) (056) 405-13-96 ( кафедра

"Місто Професій" - це національний проект, метою якого є дати можливість дітям спробувати себе у різних професіях.

ЧЕКАЄМО НА ВАС 8 ЖОВТНЯ 2017 р.  з 12.00 до 15.00 м. Кривий Ріг, парк Героїв (неподалік будівлі міськвиконкому)

 +38 0564 71-59-21 (деканат фізмату)  

Тел.: (056) 405-13-96  ( кафедра Математики та методики її навчання)

+38 0564 71-57-52  (деканат природничого факультету)

Криворізький державний педагогічний університет представляє професії 

ХІМІК

ДИЗАЙНЕР

 

МАТЕМАТИК та УЧИТЕЛЬ МАТЕМАТИКИ!

 

Наші гості у «Місті професій» зможуть:

1) навчитися вимірювати відстані і висоту об’єктів не тільки вимірною стрічкою, але й руками, ногами, монетами, за допомогою власної тіні, з використанням додатків для мобільних телефонів (радимо попередньо встановити на мобільний телефон безкоштовний додаток Multi Measure Tools) та іншими способами;

2) беручи участь у «Математичному антиказіно», переконатися, що в азартні ігри грати не можна;

3) учасники поринуть у світ багатогранників і симетрії, а ще самостійно приготують для себе яскраві сувеніри на пам’ять;

4) майбутні абітурієнти дізнаються про прийоми швидкого обчислення без калькуляторів, що не завадить під час складання ЗНО з математики;

5) найменших математиків зацікавимо ребусами, логічними загадками з сірниками і паличками та іншими корисними завданнями.

Переконалися, що на святі варто побувати?

Хіба можна у вік технологій обійтися без знання математики? А без вчителів у школі? Ні! Звісно, що професія «Учитель математики» буде затребуваної завжди!

Впровадження математичних методів дослідження відбувається практично у всіх науках і галузях знань. Кажуть, що математиком нібито треба народитися.

Але становлення математика залежить від того, чи змогли підлітки у школі зацікавитися цією прекрасною, хоча і складною наукою.

 Наші студенти – математики, майбутні вчителі математики та інформатики – для всіх бажаючих продемонструють, що вміти застосовувати математику надзвичайно цікаво, корисно і перспективно.

Детальніше про професію вчителя математики та інформатики та умови вступу до Криворізького державного педагогічного університету читайте на сторінках кафедри математики та методики її навчання  http://kdpu.edu.ua/matematyky-ta-metodyky-ii-navchannia/zahalna-informatsiia/abituriientu.html

і на офіційній сторінці університету http://kdpu.edu.ua/

Переглянути матеріал про наукові пікніки у 2016 році.

    piknikdsc 1686 146697167230piknik1 20160626 130623

 20170303 115153

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Потримати вогонь у долоні

– Викладачі й студенти кафедри фізики та методики її навчання Криворізького педагогічного вже кілька разів беруть участь у «Наукових пікніках», – розповідає кандидат педагогічних наук, доцент С.В. Мальченко. – Цього року в якості гасла фізики взяли відомі слова Ернеста Резерфорда про те, що науки поділяють на дві групи: фізику і збирання марок.

Доценту Валентині Кадченко і студентам, з якими вона працювала на «Пікніку» разом, вдалося продемонструвати візуалізацію звукових хвиль; запалювання сірників і паперу від опуклого дзеркала; чашу Архімеда, яка не дозволяє випити багато рідини. Учасники активно включалися в обговорення пропозицій щодо того, щоб вода не виливалася з дірявої пляшки, як швидко вилити воду з пляшки. Цікавими виявилися досліди отримання магнітної стружки з подальшою її очисткою від домішок. І як при цьому можна вивчити магнітне поле. Бажаючі змогли визначити напругу, яку створює їх організм. І силу струму, яку можна отримати від людини. Також викладачі продемонстрували і пояснили, що таке поляризація світла, як вона вивчається і де використовується. Цікаво всім було постукати по ... рідині (неньютонівська рідина). А ще дивувалися незвичайним формам мильних бульбашок; отриманню енергії з картоплі. Щоб потримати вогонь у долоні, навіть утворилася черга. А ще запускали «ракету» у вигляді пляшки з водою.

– Особисто я як фізик-астроном в облаштованій біля намету міні-обсерваторії демонструвала сонячний телескоп, гномон, або сонячний годинник, – продовжує розповідати Світлана Валентинівна. – Усі учасники мали змогу побачити, що цього дня на Сонці плям не було. В оптичний телескоп можна було побачити "перевернуті" будівлі, дерева й афіші. Також був проведений майстер-клас з орієнтування на місцевості й визначення точного часу за Сонцем. Судячи з відгуків учасників, нам вдалося показати, що фізика – це цікаво і важливо.

 

Як самостійно виявити фальсифікати продукції

– На «Пікнік» викладачі хімії разом зі студентами підготували досліди, які розкривають сутність питання не тільки наукового пізнання, а й прикладного та навчального характеру, – розповідає завідувач кафедри хімії Тетяна Старова. – Особисто я вибрала продукти харчування і роз'яснювала можливість визначення білків і вуглеводів у харчових продуктах із демонстрацією простих дослідів. Влітку набувають популярності прохолодне морозиво й солодкі напої. Але мало хто звертає увагу на склад продукту на етикетці. Наявність білків, а також небажаного підсолоджувача в складі цих продуктів можна визначити навіть у домашніх умовах. Для цього потрібно мати розчин лугу (розбавлений засіб для промивання засмічених труб) і розчин мідного купоросу. Важливо створити лужну реакцію розчину, і тоді буде спостерігатися прояв фарбування фіолетово-бузкового кольору залежно від прозорості досліджуваного об'єкта. Для перевірки цього ефекту радили виконати ті ж операції з розчином білка курячого яйця. Ця реакція називається біуретовою і є специфічною на будь-які білки та їх фрагменти. Аспартам-дипептид також визначається цим методом у напоях, куди додають цукрозамінники. Фальсифікати морозива, безперечно, матимуть позитивну біуретову реакцію, оскільки під час виробництва у воді розводять або сухе молоко, або молочний білок.

– Наш студент Ростислав Долгих демонстрував власну колекцію кристалів поширених хімічних сполук, а також усіх зацікавлених консультував з питання вирощування кристалів удома, – продовжує розповідати Тетяна Валеріївна. – Викладач Павло Нечипуренко привернув увагу учасників "ртутним серцем" і вибухом водню. А ось малюкам особливо сподобалася хімічна веселка та електроліз у розчині, проведені умілими руками доцента Тетяни Селіванової. У неї на столі виростали химерні фігури драконів, роги чортів із пекла. Що стосується дослідів із сухим льодом, то вони дозволили всім охолодитися у спекотний день святкування Дня молоді і зборів наукового потенціалу нашого рідного міста.

Математика для життя, а не для екзаменів

Пам’ятаєте, як в одному мультфільмі його герої відстань папугами вимірювали? Ось і на «Пікніку» математики майже цьому навчали. Спочатку виміряй середню довжину власного кроку, а потім визнач кроками відстань, наприклад, до найближчого стовпа чи магазину. Після цього візьми мірну стрічку, перевір себе, визнач у відсотках помилку. Бачили б ви як миттєво з’являються вогники зацікавлення в очах школяра! І зразу: можна я ще щось виміряю?

Якщо погода сонячна, то спочатку потрібно знайти об’єкт, тінь якого можна виміряти. Стовпа чи дерева, яке росте поруч. Далі запитайте у підлітка: «Яка його висота?» Можна назвати йому похибку у відсотках і запропонувати перевірити за довжиною власної тіні. Найбільша користь буде досягнута тоді, коли у ході бесіди із школярем підвести його до розробки алгоритму вимірювання.

Іншим дітям можна показати, як використовувати спеціальні додатки для сучасних мобільних телефонів (Multi Measure Tools). А то багато учнів навіть уяви не має про те, що з ними можна роботи. Наприклад, щоб виміряти кути по горизонталі, по вертикалі, як застосовувати телефон у якості виска та багато іншого. Тоді семи- і восьмикласників вже можна навчати з використанням цих додатків вимірюванню на місцевості для визначення відстаней до недоступних точок, висоти недоступних об'єктів.

Якщо школяр прийшов на «Пікнік» із друзями чи з батьками, то є надія, що експерименти будуть продовжуватися вдома, на природі, під час відпочинку. Про подібні випадки нам не раз розповідали.

І ось так, крок за кроком, можна й потрібно ростити нових «архімедів», прищеплювати дітям інтерес до навчання й науки.

На диво, популярністю користується «Математичне антиказіно». Спочатку багато матусь, які прийшли на «Пікнік» зі своїми дітьми, насторожено поставилися до таких демонстрацій. Але потім, вникнувши в суть пропонованих експериментів, приводили до столика власних дітей, щоб ті через математичне обґрунтування дізнавалися, чому не можна грати в азартні ігри на гроші.

Особисто мене вразили репліки й навіть поради семирічного Роми, який побував на пікніку з мамою. І подумалося: скільком ще криворізьким дітям допоможуть розвинути інтерес до навчання й науки подібні «Наукові пікніки»? Читали, що Альберт Ейнштейн писав про те, як здійснюються відкриття: «Усі знають, що це неможливо. Але от приходить невіглас, якому це невідомо – саме він і робить відкриття». Саме заради цього студентам і науковцям варто ставати на деякий час волонтерами і запалювати в дитячих очах вогники допитливості.

 

2016, за публікацією Тетяни Крамаренко у "Домашній газеті"

 

Місце розташування м. Кривий Ріг, парк Героїв

Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30