25 лютого 2020 року у конференц-залі Криворізького державного педагогічного університету відбувся науково-методичний семінар для молодих науковців «Академічна доброчесність: від теорії до практики», організований Радою молодих учених університету. Модератор заходу – Голова Ради молодих учених, І. Макаренко.

Семінар розпочався з вітального слова ректора КДПУ професора Я. Шрамка, який наголосив на важливості теми семінару і підкреслив, що проблема академічної доброчесності особливо гостро постала в останні десятиліття.

IMG E3903                               IMG E3904

Серед доповідачів були як досвідчені науковці, зокрема проректор з наукової роботи, професор В. Гаманюк, к. філол. н., доц. кафедри української мови Г. Віняр, так і молоді вчені з числа представників РМУ КДПУ (І. Масляєва, К. Богяну, П. Мерзликін, О.Пальчикова, Ю. Єловська). Загалом семінар був дуже інформативним, яскравим і корисним для кожного з дослідників. Учасники семінару отримали практичні рекомендації і відповіді на питання, що стосуються академічної доброчесності загалом і окремих її аспектів зокрема.

phoca thumb l 20200225 140335

Доповідачі торкнулись таких важливих питань, як: правила академічної доброчесності у КДПУ, висвітлені у відповідному Положенні, розміщеному на сайті Університету; можливості перевірки на наявність плагіату наукових текстів осіб, що навчаються та науково-педагогічних працівників університету; основні поняття академічної доброчесності та їх тлумачення; основні правила цитування та посилання при написанні наукових текстів; політика захисту інтелектуальної власності в Україні; відповідальність за порушення норм академічної доброчесності в Україні та світі; основні практики реалізації академічної доброчесності у ЗВО Європи та світу.

IMG E3906                     IMG E3898

IMG E3900   IMG E3905

Організатори семінару підготували для учасників семінару листівки-пам’ятки, що містять корисну інформацію й посилання, які мають допомогти в опануванні й дотриманні правил академічної доброчесності.

Сподіваємось, що спільними зусиллями нам вдасться відродити цінність наукового знання і академічна недоброчесність стане скоріше винятком, а не звичайною справою.

phoca thumb l 20200225 141549

Липень 2024