24 лютого 2021 року за ініціативи голів Ради молодих учених КДПУ (Макаренко Ірини Євгенівни, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри педагогіки) і Ради молодих учених КНУ (Паламар Альони Юріївни, кандидата технічних наук, доцента, доцента кафедри геодезії), а також за підтримки Ради молодих учених Дніпропетровської області (голова Ради – модератор заходу, Деревягіної Наталії Іванівни, кандидата технічних наук, доцента, доцента кафедри гідрогеології та інженерної геології, НТУ «Дніпровська політехніка») відбувся Регіональний науково-практичний семінар молодих учених та аспірантів «Міжнародні та державні гранти й дослідницькі проекти від ідеї до реалізації: практика, досвід, перспективи».

Молодих учених привітали представники Міністерства освіти і науки України (Мозолевич Григорій Якович - керівник експертної групи з питань стратегії та узгодження політики Директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України, кандидат технічних наук, доцент) та Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації (Кравченко Микола Володимирович, заступник начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти – начальник відділу науки, вищої освіти та атестаційної експертизи, кандидат економічних наук).

З вітальним словом виступили й проректори з наукової роботи КДПУ (Гаманюк Віта Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор) та КНУ (Моркун Володимир Станіславович (доктор технічних наук, професор).

У заході взяли участь спікери, переможці міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конкурсів, проєктів й грантів. Серед них:

• Маренков Олег Миколайович, Дніпровський національний університет ім. О.Гончара, завідувач кафедри загальної біології та водних біоресурсів, кандидат біологічних наук, доцент. Тема доповіді: «Написання проектів молодіжних НДР: формування колективу та особливості написання запиту»;
  • Возняк Андрій Васильович, Криворізький державний педагогічний університет, декан факультету дошкільноі і технологічної освіти, кандидат технічних наук, доцент. Тема доповіді: «Досвід керівництва НДР за держбюджетними темами із залученням молодих учених»;
  • Шляхтич Роман Петрович, Криворізький державний педагогічний університет, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії України та правознавства. Тема доповіді: «Розробка та реалізація Міжнародного проекту в галузі історії України»;
  • Бондар Катерина Миколаївна, Криворізький державний педагогічний університет, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри практичної психології. Тема доповіді: «Досвід та перспектива у написанні проектів соціального спрямування»;
  • Сістук Володимир Олександрович, Криворізький національний університет, кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобільного транспорту. Тема доповіді: «Міжнародний проект розвитку потенціалу вищої освіти EU Erasmus+ «Розвиток практично-орієнтованого студентоцентрованого навчання в області моделювання кібер-фізичних систем – CubPhys». Досвід та перспективи».
  • Деревягіна Наталія Іванівна, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри гідрогеології та інженерної геології, НТУ «Дніпровська політехніка». Тема доповіді: «Щодо оформлення, подання та захисту обласних проектів»;
  • Моркун Наталя Володимирівна, Криворізький національний університет, завідувач кафедри автоматизації, компютерних наук і технологій, доктор технічних наук, професор. Тема доповіді: «Особливості та рекомендації написання проектних заявок: практичні рекомендації».

5 6

Дякуємо всім і кожному, хто взяв участь у заході! Сподіваємося, що, вже у найближчому майбутньому, молоді вчені зможуть об’єднатися у проєктні групи й набути практичного досвіду в успішному написанні та реалізації наукових міждисциплінарних проєктів з різних галузей знань.

Переконані, що лише спільними зусиллями досягнемо максимального наукового результату у проєктній діяльності!