23 вересня 2017 року у стінах Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся Фестиваль освітнього лідерства "Clever". Представниками від КДПУ були молоді учені к.п.н., доцент кафедри педагогіки Макаренко Ірина Євгенівна та к.соц.н., доцент кафедри соціології та економіки Широкова Маргарита Сергіївна.

Розпочався Фестиваль панельною дискусією: "Який педагог потрібен сьогодні". Представники академічного менеджменту (ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев'юк; директор Інституту вищої освіти НАПН України Світлана Калашнікова), викладачі університетів (НУ "Києво-Могилянська академія", старший викладач кафедри політології, Інна Совсун; Київський університет імені Бориса Грінченка, доцент кафедри теорії та історії педагогіки Маргарита Козир; Криворізький державний педагогічний університет, доцент кафедри соціології та економіки, Маргарита Широкова), а також студенти (Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, Людмила Матвієнко; Київський університет імені Бориса Грінченка, Михайло Паламарчук) запропонували власні уявлення щодо ідеального сучасного викладача.

Так, узагальнюючи пропозиції вищезгаданих доповідачів, можна виокремити такі загальні риси ідеального сучасного викладача, а саме:

- пізнавальна генеративність та здатність рефлексувати;

- відсутність упередженості та суб'єктивності в оцінюванні студентів;

- здатність до інноваційної діяльності та професійна мобільність;

- уміння встановлювати емоційний контакт зі студентами;

- прагнення до систематичного професійно-особистісного самовдосконалення;

-високий рівень володіння навчальним матеріалом;

- патріотичність та цілісність особистості;

- здатність надихати і вміння пов'язати навчальний матеріал із контентом сучасного життя тощо.

Окрім цього, протягом фестивалю було проведено три лінійки майстер-класів з проблем лідерства, розвитку коучингової компетентності викладачів та сучасних технологій управління навчальним процесом у ВНЗ.