На сьогодні у розпалі практика студентів у дитячих оздоровчих таборах, а через два місяці розпочнеться виробнича практика магістрів у закладах середньої освіти.  Особливо важливим є підготовчий етап до практики.

У цьому повідомленні маємо намір привернути увагу до електронної звітності, яку дедалі ширше запроваджують в університеті. Тому радимо студентам під час підготовки до практики створити власний блог, потренуватися у написанні повідомлень з додаванням до них світлин, відео тощо. Надзвичайно просто і зручно це робити з використанням додатка для мобільних телефонів Blogger.

Вже другий рік  поспіль доцент кафедри математики та методики її навчання Т.Г.Крамаренко бере участь у пілотному проекті щодо удосконалення електронної звітності. Тетяна Григорівна розробила шаблони блогів для звіту проходження практики в дитячих оздоровчих таборах, записала поради у формі скрінкастів для використання цих шаблонів. Запропонованими шаблонами можуть скористатися студенти різних факультетів для створення окремого блогу практичної підготовки (Шаблон 1) чи заповнення нових чи вже створених блогів майбутнього вчителя (Шаблон 2).  Для студентів спеціальності "Математика" найкраще використовувати  Шаблон 3 (блог майбутнього вчителя математики + додаток для щоденника літньої педагогічної практики).

Т.Г.Крамаренко вдруге провела тренінг зі створення та ведення блогів для бажаючих студентів таких факультетів КДПУ: мистецтв, психолого-педагогічного, дошкільної і технологічної освіти, географії, туризму та історії.  Сподіваємося, що всі присутні студенти із задоволенням вестимуть повідомлення у створених ними на тренінгу блогах.

Студенти спеціальності «Математика» отримують досвід ведення блогу під час виконання лабораторних робіт з методики навчання математики, і тому практично всі готові до сучасної електронної форми звітності у такому вигляді.

Керівники практики в дитячих оздоровчих таборах Любов Сергіївна Цоуфал, Наталя Валентинівна Волкова, Світлана Миколаївна Щербина дали студентам у ході тренінгу настанови та методичні рекомендації щодо ефективного виконання завдань практики, наголосили на важливості підготовчого етапу, підкреслили неоціненність педагогічного й життєвого досвіду, набутого під час практики в дитячих оздоровчих таборах.

Катерина В’ячеславівна Польгун під час тренінгу привернула увагу до необхідності реєстрації студентів в системі MOODLE для надсилання відомостей про проходження практики. Шаблони і відео також розміщені за адресою (передбачено гостьовий вхід)

20180531 130600

Під час тренінгу

20180531 130609

Наводимо приклади кращих блогів практики.

Практика в дитячих оздоровчих таборах:

Блог Руслана Шпоньки     http://ruslanshponka.blogspot.com/2017/

Дмитрієв Денис   http://dmitrievden.blogspot.com/      http://dmitrievden.blogspot.com/search?updated-max=2018-01-10T11:30:00%2B02:00&max-results=8    

Сазонов Михайло   https://sazonovip14.blogspot.com/2017/07/

Виробнича практика у закладах середньої освіти:  

Блог Катерини Козакової   http://kate431k.blogspot.com/

Блог Катерини Калашник   http://kalashnykk.blogspot.com/

https://moodle.kdpu.edu.ua/course/view.php?id=93  

Асистентської практики:

Марія Михайловська  https://mikhailovska.blogspot.com/

Звернення до учасників пілотного проекту

Переглянути шаблон 1 для практики студентів у  дитячих оздоровчих таборах (більш функціональний; повідомлення + сторінки),

інструкція щодо його використання

завантажити шаблон 1 на комп'ютер і у подальшому імпортувати у створений блог

Переглянути  Шаблон 2 для практики студентів у  дитячих оздоровчих таборах (спрощений; повідомлення),

інструкція щодо його використання

завантажити шаблон 2

Переглянути  Шаблон 3 (блог майбутнього вчителя математики + додаток для щоденника літньої педагогічної практики).

інструкція щодо його використання

Завантажити шаблон 3 на комп'ютер і у подальшому імпортувати у створений блог

 Цим шаблоном для створення блогу можуть також скористатися і учителі математики. Однак, після імпорту шаблону доведеться видалити 4 повідомлення щодо практики 

 • image007
 • Створюють блог з використанням Blogger.
 • Створюють повідомлення, додаючи фото чи відео.  Відео попередньо можна завантажити на Google-диск чи YouTube і зробити їх доступними.
 • Якщо писати блог з мобільного телефона, то потрібно  на телефон завантажити ці додатки.
 • Щоб мати  функціональніший блог практики, радимо скористатися шаблоном.
 • Для цього 
 • за наведеним вище посиланням спочатку прослухати відео, як працювати з шаблонами, 
 • потім завантажити один з двох шаблонів на власний комп'ютер;
 • в Blogger  в Налаштуваннях - Інше - Імпортувати зміст    імпортувати зміст;
 • Відредагувати гаджет Сторінки (Дизайн/Макет  - Сторінки), проставивши відмітки біля тих сторінок, які потрібно показувати у блозі в горизонтальній чи у вертикальній панелі.  
 • Не забудьте зберегти компонування.

1image009

                               Автор матеріалів - доцент кафедри математики та методики її навчаня Т.Г.Крамаренко

5293
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29