ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ
з безпеки життєдіяльності для студентів КДПУ

Загальні правила поведінки на території закладу, навчальних та допоміжних приміщеннях.

Правила поведінки студентів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті КДПУ.

Кожен студент зобов'язаний:
- приходити до Університету вчасно;
- зберігати державну власність;
- у повному обсязі виконувати вимоги охорони праці та пожежної безпеки передбачені відповідними правилами, інструкціями, наказами та розпорядженнями;
- тримати в чистоті і порядку своє робоче місце;
- не порушувати санітарні правила у навчальних та загальних приміщеннях;
- утримуватись від дій, які заважають іншим навчатися та виконувати свої обов'язки;
- додержуватись дисципліни під час освітнього процесу.
У випадку порушення цих правил до Вас можуть бути вжиті наступні стягнення:
- усне або письмове зауваження;
- винесення догани, включно із занесенням її в особову справу;
- виклик студента самого або з батьками на педагогічну нараду;
- виключення з Університету.
- відшкодування матеріальної шкоди.
В університеті забороняється:
- приносити до Університету предмети або речовини, які можуть зашкодити здоров'ю та безпеці особистої та оточуючих.
- палити та вживати алкогольні напої;
- на території Університету та при проведенні загально-університетських заходів скоювати дії небезпечні для власного здоров'я, життя так і для оточуючих.
- під час занять виходити з аудиторії без дозволу викладача;
- розмовляти по мобільному телефоні;
- порушувати дисципліну;
- пропускати заняття без поважних причин.
У разі пропуску навчальних занять студент повинен надати куратору групи довідку від лікаря про причину відсутності на заняттях.
Що стосується травматизму серед студентів, то головною причиною травматизму з боку студентів є неуважність, особиста необережність.
Про всі небезпеки, нещасні випадки помічені під час навчально-виховного процесу, студент повинен доповісти куратору, викладачу, декану, господарському персоналу або ректору Університету.

Правила електробезпеки.

Основними небезпечними факторами в Університеті є відкриті електричні розетки, переносні електричні подовжувачі з відкритими електричними розетками, оргтехнічне обладнання з електричними приводами (комп'ютери), електроплити в гуртожитку.
Потрібно пам'ятати що:
- виходячи з дому необхідно перевірити чи вимкнені електроприлади.
- не можна вмикати та вимикати з електромережі електроприлади мокрими руками;
- перед користуванням електроприладами необхідно візуально перевірити цілісність електропроводів (кабелів), електровилок та розеток;
- заборонено користуватися пошкодженими електроприладами;
- під час роботи на комп'ютері заборонено ставити речі які не мають відношення до занять на комп’ютерний стіл біля клавіатури або мишки;
- електропроводку що загорілася не можна гасити водою. Для гасіння такої пожежі необхідно застосовувати вуглекислотні вогнегасники, сухий пісок, азбестову чи грубошерстну тканину.

Правила пожежної безпеки.

На території Університету не дозволяється:
- розкладення вогнищ, спалювання сміття;
- користуватися для опалення приміщень електронагрівальними приладами;
- зберігати у приміщеннях Університету тару з легкозаймистими та горючими рідинами, вибухонебезпечні речовини та предмети.
При виявлені пожежі слід терміново повідомити про неї по телефону за номером 101.
У разі виникнення пожежі студенти повинні розпочати евакуацію з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації. Не можна панікувати, слід виконувати вимоги викладачів, бути обережним, уважно слухати осіб які проводять евакуацію. Не можна залишатися без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації. Забороняється ховатися під партами, у шафах або інших місцях. Слід утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також від розбивання скла. Залишаючи приміщення або будівлю, що постраждали від пожежі, треба, за можливості, зачинити за собою всі двері та вікна.

Правила поведінки на вулиці.

Необхідно ретельно виконувати усі правила дорожнього руху та правила пішохода. При переході вулиці треба користуватися підземними переходами, а в місцях де їх немає – облаштованими пішохідними переходами (зеброю), користуючись сигналами світлофора.
В місцях, які не облаштовані світлофорами, під час переходу проїзної частини слід, підійшовши до неї подивитись ліворуч і, тільки переконавшись у відсутності небезпеки, рухатись далі. Дійшовши до середини слід зупинитись та подивитись праворуч, пересвідчитись у відсутності небезпеки та завершити перехід дороги.
Не можна перетинати проїздну частину одночасно прослуховуючи передачі (або записи) за допомогою навушників.
Виходячи з міського транспорту слід обходити автобус і тролейбус ззаду, а трамвай - зпереду.
Сьогодні, коли у світі значно зросла кількість терористичних актів, а на сході України триває неоголошена війна, кожен мусить знати, як діяти у складних ситуаціях, та чітко усвідомлювати і контролювати свою поведінку у непередбачуваних обставинах.
Якщо ви виявили підозрілий предмет, то перш за все, необхідно завжди контролювати ситуацію навколо себе, особливо перебуваючи в транспорті, у культурно-дозвільних, спортивних і торгівельних центрах. Також слід звертати увагу на речі, залишені без догляду, в Університеті та на його території. У разі виявлення залишених без нагляду речей необхідно в першу чергу опитати людей, які перебувають поруч та встановити кому вони належать. Якщо ж власника не встановлено, потрібно негайно повідомити про знахідку до Служби порятунку за номером 101 або у відділення поліції за номером 102. Ні в якому разі не можна підбирати покинуті речі, якими б привабливими вони не були, в них можуть бути замасковані вибухові пристрої (в мобільних телефонах, іграшках, коробках, пакетах тощо). Крім того, якщо ви виявили підозрілий предмет на вулиці не варто бити його ногами, намагатися заглянути у середину підозрілого пакета, коробки чи будь-якого іншого предмета. Ні в якому разі не можна пересувати і розкривати виявлений предмет. І, головне, треба попередити перехожих про можливу небезпеку, намагатися зробити все можливе, щоб оточуючі люди відійшли якнайдалі від знахідки та дочекатися прибуття правоохоронців.
Будьте обережними як під час навчального процесу так і в побуті, бережіть себе!

 

9622
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша