yнебо.jpg

Сьогодні ми все частіше можемо спостерігати нестабільність магнітного поля Землі. Магнітні бурі та їх тривалість можуть впливати на самопочуття багатьох людей, що реагують на зміни погоди. Чому і як саме на наше психічне та фізичне самопочуття впливає погода, хто в зоні ризику та як боротися із метеочутливістю?

Що таке метеочутливість та чому вона виникає?

Погоду визначає безліч чинників: атмосферний тиск, температура, вологість, вміст у повітрі озону і кисню, радіоактивність, магнітні бурі. Кожен з них здатний впливати на самопочуття і здоров’я людини.

Метеочутливість є природною, генетично зумовленою реакцією людського організму на зміни погодних умов. Організм людини таким чином намагається оперативно відповідати на зміни умов довкілля.

Варто також відрізняти метеочутливість від метеозалежності. Метеозалежні люди набагато серйозніше переносять зміну погоди, схильні до різких перепадів настрою і погіршення самопочуття, загострення різних хронічних захворювань. Така реакція на погоду є порушенням адаптації людини до умов навколишнього середовища.

Як магнітні бурі впливають на фізичне та психічне самопочуття людини?

Магнітні бурі значно впливають на організм людини. Метеозалежні люди можуть відчувати біль в серці, головні болі, слабкість, перепади настрою. Магнітні бурі, насамперед, впливають на стан нервової системи, зумовлюючи посилення емоційних реакцій. Зокрема: розвиток тривожних станів, підвищення агресивності, посилення страху та панічних проявів тощо. Тому у дні підвищеної сонячної активності варто зменшити фізичні та розумові навантаження.

imgonline-com-ua-Compressed-7GSWWoFqkC8VqCwh.jpg

 

Хто в зоні ризику?

На чутливість до погоди найбільш впливають такі чинники: стать, вік, спадковість і загальний стан здоров’я. Так, жінки більш схильні до зміни погоди, ніж чоловіки.

Найсильніше погодні аномалії діють на людей, що мають хронічні недуги: бронхіальну астму, артрит, ревматизм, серцеві захворювання, тиск. Метеозалежність часто розвивається і у тих, хто переніс струс мозку, страждає вегето-судинною дистонією або атеросклерозом.

Більший відсоток метеопатів (метеочутливих людей) проживає у великих містах, де умови довкілля більш негативно впливають на людей. Забруднення повітря, смог, шкідливі викиди, вихлопні гази все це посилює прояви метеозалежності.

У людей, які сильно залежні від погодних умов може навіть розвинутися метеофобія – важкий психічний стан, коли людина перебуває в стані підвищеного стресу через потенційні загрози природних катаклізмів та з великою тривогою очікує кожну метеозміну. Така гіпертрофована боязнь поганої погоди є приводом звернутися до фахівця за допомогою.

Нещодавно вчені з’ясували одну цікаву закономірність – швидкість, з якою людина реагує на зміну погоди, залежить від її психологічних особливостей. Тобто коли людина знаходиться у стані психологічної рівноваги реакція слабшає. Цей факт пояснює, чому кількість людей із важким ступенем метеочутливості збільшується, адже сучасна людина перебуває у постійному стресі та нервовому напруженні.

Саме тому перший крок в боротьбі із метеочутливістю – це повернення собі душевної рівноваги. Передусім варто відмовитися від шкідливих звичок (зловживання алкоголем, кофеїном, тютюнопаління, надмірне споживання солодкого). Дотримуйтеся режиму дня. Контролюйте свої емоції та рівень психологічного напруження протягом дня. Якщо фізичний стан дозволяє – займіться фізичною активністю. Все це допоможе знизити рівень психологічної напруженості.

Як боротися із метеочутливістю?

Остаточно позбутися метеочутливості, нажаль, неможливо. Проте знизити прояви її симптомів цілком реально. Так, медики рекомендують щодня перебувати на свіжому повітрі не менше 30 хвилин, регулярно займатися спортом та загартовувати організм, більше відпочивати і вести здоровий спосіб життя. Крім того, позбутися від симптомів метеозалежності можна, дотримуючись дієти. Слід відмовитися від важкої їжі, краще харчуватися частіше, але невеликими порціями, віддаючи перевагу рослинним та молочним продуктам. З приємних процедур метеозалежним людям показані масаж, ароматерапія і лікувальні душі.

Також є певні рекомендації, яких потрібно дотримуватися у дні, коли змінюються погодні умови та посилюється метеочутливість:

1. Намагайтеся скасувати справи, які вимагають підвищеної уваги, витрат сил і енергії.

2. Якщо самопочуття погіршилося, за наявності такої можливості, перенесіть важливі зустрічі або ж візьміть вихідний.

3. Пізніше коли тіло адаптується до погодних умов, ви зможете зробити все необхідне в гарному самопочутті та настрої.

4. Намагайтеся їсти більше овочів, зробіть раціон легшим, пийте більше води (спостерігайте за тиском: якщо він підвищується, то споживання води, навпаки, зменшуйте), відмовтеся від жирного, гострого, кави і алкоголю.

5. Додайте в дієту продукти з підвищеним вмістом калію, вони допоможуть роботі серця (горіхи, сухофрукти, сир, риба, банани та інші).

Дбайте про своє фізичне та психічне самопочуття, ведіть здоровий спосіб життя і нехай зміна погоди впливає на вас найменшим чином! Психологічна служба КДПУ

17333
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30