unnamed 2Метою діяльності психологічної служби університету є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти. Психологічна служба створена та працює, щоб забезпечувати своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку та процесу соціалізації здобувачів вищої освіти, мотивів їх поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, гендерних та інших особливостей, сприяти створенню умов для виконання освітніх, соціальних і виховних завдань університету.

Соціально-психологічна підтримка студентства університету бере свій початок з 2009 року коли в штат університету було введено посаду соціального педагога, з плином часу з'явилася потреба і в психологічній підтримці студентства. Протягом тривалого періоду роботи був напрацьований відповідний методичний та практичний досвід. У 2018 році на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 22.05.2018 року № 509 "Про затвердження положення про психологічну службу в системі освіти" в університеті було проведено реорганізацію соціально-психологічної служби з подальшим утворенням психологічної служби. З 1 вересня 2019 року психологічна служба продовжила сво дільність у новій варіації із нововизначеними межами повноважень, штатним розписом та обов'язками працівників.

150554770 265511398304512 300294068739992786 nДо основних наших завдань належить: збереження та зміцнення психологічного та соціального здоров’я, сприяння особистісному, інтелектуальному і соціальному розвитку студентів шляхом доповнення сучасних методів навчання та виховання ефективними соціально-психологічними технологіями; надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу; створення та вчасне оновлення бази даних здобувачів вищої освіти пільгових категорій; підготовка щомісячно списків здобувачів освіти на призначення соціальної стипендії.

У 2020 році завдяки плідній співпраці фахівців психологічної служби та молодіжного центру університету було реалізовано стартап-проект "Створення центру психосоціальної адаптації студентів університету" при підтримці ТОВ "НВК Криворіжелектромонтаж". В рамках проекту було відремонтовано приміщення та оновлено матеріально-технічну базу психологічної служби. Приміщення було функціонально розмежовано на декілька частин: робоча (прийом документів для призначення соціальної стипендії, обробка особових справ пільговиків), інформаційна (стенди із корисними посиланнями, контактною інформацією, інформацією про спеціалізовані "гарячі лінії" відповідно до життєвих обставин) та релаксаційна (місце для спілкування/консультування із соціальним педагогом або практичним психологом) зони.

Psychological help 1140x535Напрямки нашої діяльності: діагностика (виявлення причин труднощів у навчанні, психологічній адаптації, вивчення та визначення потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні); профілактика (попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі); корекція (усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти); консультування (індивідуальна та групова роботи, що спрямовані на вирішення запитів з якими звертаються учасники освітнього процесу); зв’язки з громадськістю (спрямованість на співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами).

 

10460
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша