девочка.jpg

Восени та взимку, коли погода стає більш прохолодною та похмурою, а світловий день зменшується, безліч людей стають більш вразливими для депресії. 

Медичне обгунтування депресії пов'язує її виникнення із дисбалансом рівнів нейромедіаторів мелатоніну та серотоніну. Якщо сонячного світла мало – збільшується вироблення в організмі гормону сну мелатоніну та зниження рівня гормону радості серотоніну, що сприяє виникненню депресивних станів.

Якщо ви відчуваєте апатію та смуток, втому, що зберігається навіть після сну, нудьгу, стали більш образливі та дратівливі – це може бути сомптоматикою осінньої депресії. Легка форма депресії не вимагає обов’язкового медичного втручання, від неї можна позбутися, не вдаючись до допомоги фахівця. Для тих, хто з настанням холодів починає замислюватися над тим, як впоратися з депресією, ми наводимо кілька дієвих рекомендацій:

 1. Частіше перебувайте на сонці. Навіть у похмурі дні намагайтеся перебувати на вулиці впродовж кількох годин, особливо в першій половині дня, відкривайте штори, розташуйте робоче місце якомога ближче до вікон. Корисно вставати раніше, щоб збільшити свій світловий день. Не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі, особливо, коли світить сонце. Це зменшить вироблення мелатоніну, який провокує депресію. 
 2. Дотримуйтеся правильного харчування. Важливо підтримувати свій організм правильно харчуючись. Відповідальний за гарний настрій – гормон радості серотонін організм виробляє самостійно з триптофану (амінокислоти, яку отримує з їжі). Продукти, які допомагають здолати депресію мають містити:
  • Вуглеводи. Проте замість солодкого тістечка краще перекусити фруктами чи овочами. 
  • Білки. Найкраще підійде курятина або індичка. Завдяки вмісту в них тирозину (амінокислоті, яка підвищує рівень дофаміну), поліпшується здатність до концентрації, зникає тривожність, людина стає більш енергійною;
  • Вітамін В і фолієва кислота. Містяться у цільнозернових злаках, горіхах і бобових. 
  • Триптофан. В щоденний раціон додавайте більше м’ясних продуктів, риби і морепродуктів, бобових, чорний шоколад.
   17039
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша