Коли майбутні студенти дізнаються про правила вступу до університетів

У січні 2024 року Міністерство освіти України планує озвучити умови прийому нових абітурієнтів до вищих навчальних закладів. Про це повідомляє портал Osvita.ua.

МОН також зобов'язаний надати деталі щодо проведення вступної кампанії до навчальних закладів країни. Крім цього, орієнтовні терміни буде визначено у плані міністерства.

Відповідно до цього плану, заплановано провести консультації з громадськістю, щоб обговорити норми двох ключових документів – Порядків прийому на навчання для здобуття вищої та професійної вищої освіти.

Ці документи міститимуть правила майбутньої вступної кампанії, якими слідуватимуть навчальні заклади України, які приймають абітурієнтів наступного 2024 року.

Деякі деталі вступної кампанії 2024 року:

• Більшість абітурієнтів вступить до вишів за результатами Національного мультипредметного тестування (НМТ).
  • Мультітест буде включати 4 предмети.
  • Обов'язковою буде українська мова, математика та історія України.
  • До вибіркових предметів належать: іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), фізика, хімія, біологія, українська література та географія.
  • Тести вступника будуть складати протягом одного дня.
  • Основна сесія НМТ проходитиме у травні, додаткові - червень, липень.
  • Схема здачі НМТ буде такою: два предмети, на яких відводиться по 60 хвилин, перерва, знову два предмети – по 60 хвилин на кожен.
Липень 2024