Кафедра соціології та економіки
Факультет географії, туризму та історії

ІІІ Конгрес Соціологічної Асоціації України

«Нові нерівності — нові конфлікти: шляхи подолання»

та IХ з’їзд Соціологічної асоціації України

12 жовтня 2017 року у Харківському національному університеті В. Н. Каразіна відбулися ІІІ Конгрес Соціологічної Асоціації України  «Нові нерівності — нові конфлікти: шляхи подолання».

У Конгресі взяли участь близько 500 соціологів України, а також провідні соціологи зарубіжних країн, зокрема Польщі, Чехії, Угорщини, Білорусі, Росії.

На адресу Конгресу надійшли привітання від Президента НАН України Б.Є.Патона, Міжнародної та Європейської Соціологічних Асоціацій та Соціологічних Асоціацій багатьох країн.

На пленарному засіданні виступили:

Президент САУ, ректор Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, д. соціол. н., академік НАН України В. С. Бакіров з доповіддю «Соціальна нерівність: нові виклики»;

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи НАН України, академік НАН України Е.М.Лібанова з доповіддю «Нерівність в Україні: причини та наслідки»;

Президент Угорської Академії наук Пал Тамаш з доповіддю «Майбутнє праці у Східній Європі»;

завідувач кафедри соціальних структур та соціальних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, д. соціол. н., професор, О.Д. Куценко з доповіддю «Суспільство нерівних: суперечності та виклики комплексних соціальних нерівностей»;

професор кафедри соціології Львівського національного університету імені Івана Франка, д.соц.н., професор Н.О. Черниш з доповіддю «Соціологія до і після Трампа: запрошення до дискусії».

На Конгресі працювали 24 секції і 6 круглих столів. Діапазон соціальних проблем, які обговорювалися на Конгресі, був дуже широким: від нерівностей на мікрорівні до нерівностей у глобальному вимірі.

Науковці кафедри соціології та економіки взяли активну участь у роботі цього престижного наукового заходу.

Завідувач кафедри соціології та економіки, к.соціол.н., доцент І.В.Грабовець представила свої наукові розвідки на тему «Туризм як засіб особистісного конструювання соціального простору і часу (теоретичний аспект)» на засіданні секції «Туристичні практики у соціологічному вимірі»;

професор, д.соц.н., А.С.Лобанова з темою «Сила і слабкість соціального контролю в умовах кризи і військових конфліктів: український контекст», а

доцент, к.екон.н., О.С.Славіна з темою «Інтеграції та відчуження молоді в умовах військових конфліктів: пошук компромісів» виступили на секції «Соціальний простів воєнного часу: нові поділи, девіації і суспільні рухи».

Пленарні та секційні виступи були гостро проблемними, ґрунтовними та змістовними, на основі яких Конгрес ухвалив відповідну Резолюцію.

На IХ з’їзді Соціологічної асоціації України, який відбувся на наступний день - 13 жовтня 2017 р., роботу САУ за звітний період було визнано задовільною і обрано керівні органи на наступний термін. Делегати з’їзду одностайно знову обрали на наступний термін  Президентом САУ ректора Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, д. соціол. н., академіка НАН України В. С. Бакірова.

2730
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Серпень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31